Gemini Park Bielsko-Biała
Gemini Park Bielsko-Biała

Centrum Handlowe Gemini Park Tarnów, rozbudowane w tym roku Centrum Handlowo-Rozrywkowe Gemini Park Bielsko-Biała oraz nowa, planowana inwestycja: Gemini Park Tychy – to projekty, które na tegorocznym Shopping Center Forum przedstawi Gemini Holding.

– SCF to najważniejsze wydarzenie dla branży nieruchomości handlowych. Oczekujemy, że pozwoli ono ocenić nam kondycję rynku i perspektywy jego rozwoju – mówi Anna Malcharek, dyrektor zarządzający Gemini Holding. – Udział w targach to przede wszystkim doskonała okazja do przeprowadzenia rozmów zarówno z najemcami, innymi inwestorami i deweloperami, czy partnerami biznesowymi. Jest to dla nas niezwykle ważne, gdyż w tym roku zaprezentujemy trzy nasze projekty, z których jeden jest w fazie planowania. Jestem przekonana, że dzięki tym rozmowom będziemy mogli zaprojektować swoje kolejne działania tak, by w pełni odpowiadały aktualnym potrzebom rynku – dodaje Anna Malcharek.

Gemini Holding w trakcie Shopping Center Forum przedstawi dwa funkcjonujące już obiekty. Wśród nich znajdzie się rozbudowane w tym roku Centrum Handlowo-Rozrywkowe Gemini Park Bielsko-Biała, które obecnie posiada ponad 40 tys. mkw. GLA, a grono najemców zwiększyło się do 120, z których część po raz pierwszy otworzyło swoje lokale w tym regionie Polski. Zmienił się także profil obiektu – nowe Gemini to centrum rodzinne z szeroką ofertą handlowo-rozrywkową. Większość najemców centrum to znane marki o zasięgu europejskim i krajowym, ale wśród nich są także regionalni przedsiębiorcy, którzy wyróżniają obiekt na tle konkurencji. Nowa powierzchnia handlowa stanowi całość z dotychczasowym budynkiem i została wykorzystana na poszerzenie oferty modowej, gastronomicznej i usługowej.

Drugim prezentowanym przez Gemini Holding obiektem będzie Gemini Park Tarnów – największe centrum handlowe w regionie. Centrum istnieje na rynku od sierpnia 2010 roku i obecnie jego ofertę tworzy blisko 100 sklepów oraz punktów gastronomicznych i usługowych zlokalizowanych na 42,5 tys. mkw. powierzchni najmu. Dzięki doskonałej lokalizacji, bardzo dobrej komunikacji autobusowej, sąsiedztwie największych osiedli mieszkaniowych o potencjale 40 tys. mieszkańców, obiekt szybko zyskał największy zasięg oddziaływania w regionie i stał się liderem na regionalnym rynku.

Na swoim stosiku Gemini Holding zaprezentuje także planowaną inwestycję – Gemini Park Tychy. Dzięki szerokiej i kompleksowej ofercie handlowej i obszarze oddziaływania ok 2,5 mln osób, obiekt będzie jednym z największych kompleksów handlowych na Górnym Śląsku. Nowa inwestycja to efekt długofalowej strategii rozwoju i podnoszenia standardów centrów handlowych Gemini Park, które prowadzą do uzyskania ponad 100 tys. mkw. nowej powierzchni.

Gemini Holding to krakowska firma, która od ponad dwudziestu lat działa na polskim rynku deweloperskim. Historia firmy rozpoczęła się w 1993 roku od współpracy z British Petroleum. W kolejnych latach współpracowała przy realizacji obiektów dla sieci: Géant, Carrefour, Tesco, Lidl na terenie całej Polski. Przełomowym krokiem w rozwoju firmy było rozpoczęcie budowy nowoczesnych centrów handlowych przez spółki należące do Gemini Holding. W portfolio znajdują się dwa takie obiekty: Gemini Park Bielsko-Biała, otwarty w maju 2009 r. i Gemini Park Tarnów otwarty w sierpniu 2010 r.

GREM Gemini Real Estate Management to spółka należąca do Gemini Holding, zajmująca się zarządzaniem centrami handlowymi i obiektami komercyjnymi. Obecnie firma zarządza dwoma centrami handlowymi: Gemini Park Bielsko-Biała oraz Gemini Park Tarnów. Spółka zajmuje się również działalnością doradczą w zakresie rynku nieruchomości oraz wynajmem powierzchni komercyjnych.

Przedstawiciele Gemini Holding zaprezentują swoje projekty przy stoisku 4.6. Więcej informacji o Shopping Center Forum 2014 TUTAJ.