Zakupy on-line
Zakupy on-line

Do pobrania jest już aplikacja PayU na Windows Phone. Tym samym płatności mobilne kontem PayU są dostępne dla użytkowników urządzeń z trzema najpopularniejszymi systemami operacyjnymi.

Aplikacja umożliwia bezpieczne płacenie za zakupy internetowe wykonywane przez telefon. Aby zapłacić mobilnie z PayU wystarczy po dokonaniu zakupu w sklepie, wybrać płatność kontem PayU. Aplikacja płatnicza uruchamia się automatycznie, a dostęp do niej jest zabezpieczony kodem PIN. Po zapisaniu karty w swoim koncie PayU można płacić za zakupy jednym tapnięciem.

Pierwsza wersja aplikacji na iOS i Androida została udostępniona w grudniu 2013 r. Wtedy to PayU i Allegro stworzyły pierwszy w Polsce całkowicie mobilny proces zakupowy – od wyszukania produktu, przez zakup po wygodną i szybką płatność. Dziś PayU udostępnia płatności mobilne we wszystkich serwisach i sklepach, w których można zapłacić kontem PayU i odbywa się to całkowicie automatycznie, bez żadnej dodatkowej integracji.

Użytkownicy aplikacji najczęściej dokonują transakcji zakupowych opiewających na kwoty od 20 do nieco ponad 100 złotych. Dotychczasowy rekordzista wykonał ponad 60 tego typu operacji w ciągu 5 miesięcy. Zdarza się jednak, że użytkownicy aplikacji płacą mobilnie także za znacznie większe zakupy, jednym z przykładów wartych uwagi są np. okna. Najwyższa kwota jednorazowej transakcji wykonanej dotychczas w aplikacji mobilnej PayU to 4 175 złotych.