Komputronik Megastore
Komputronik Megastore

W czerwcu 2014 roku (miesiącu kończącym pierwszy kwartał roku obrachunkowego 2014/2015), Komputronik  osiągnął w ujęciu jednostkowym szacunkowy zysk handlowy ze sprzedaży o wartości około 10,1 mln zł wobec 8,1 mln zł w analogicznym okresie poprzedniego roku. Stanowi to wzrost o 24,7 proc.

Według najnowszych szacunków Komputronik, w drugim kwartale kalendarzowym 2014 roku (pierwszy kwartał roku obrachunkowego 2014/2015) osiągnął w ujęciu jednostkowym: szacunkowe przychody handlowe ze sprzedaży towarów i usług o wartości około 463 mln zł wobec analogicznych przychodów w roku ubiegłym o wartości 347,2 mln zł (wzrost o 33,3 proc.); szacunkowy zysk handlowy ze sprzedaży o wartości 29 mln zł, wobec analogicznych dochodów o wartości 22,7 mln zł rok wcześniej (wzrost o 28 proc.).

Zarząd Komputronik pozytywnie ocenia niesłabnącą dynamikę wzrostu sprzedaży, której nie towarzyszy erozja marż w poszczególnych kanałach, obserwowana w branży, w której działa spółka, na przestrzeni ostatnich 3 lat.

Z kolei do ważnych z punktu widzenia klientów wydarzeń minionego roku należy zaliczyć uruchomienie dwóch obiektów Komputronik Megastore, czyli show-roomów z pełną ofertą wszystkich czołowych producentów, jako uzupełnienie największego polskiego sklepu internetowego www.komputronik.pl. Pierwszy salon powstał w Warszawie, gdzie w ciągu dwóch pierwszych tygodni odwiedziło go ponad 20 tys. osób, dokonując transakcji na łączną kwotę 1,8 mln zł. Pozytywne przyjęcie tej inicjatywy zaowocowało uruchomieniem kolejnego salonu w Poznaniu. Od połowy marca na 1500 mkw. można oglądać kompletną ekspozycję sprzętu i najnowszych rozwiązań z oferty branż IT, foto, mobile, RTV i AGD.

Komputronik, dystrybutor sprzętu IT, jest notowany na warszawskiej giełdzie od 2007 roku. Spółka wchodzi w skład grupy kapitałowej Komputronik, do której należy również Komputronik Biznes sp. z o.o., Komputronik API sp. z o.o., Benchmark sp. z o.o., Idea Nord sp. z o.o., Movity sp. z o.o., a także czeska spółka K24 s.r.o. i niemiecka Komputronik GmbH.