Rafał Chrapkowicz, prezes Pako Lorente
Rafał Chrapkowicz, prezes Pako Lorente

Urośnie sieć sklepów z modą męską Pako Lorente. W planach spółki na ten rok jest otwarcie 7 nowych sklepów w Polsce oraz rozpoczęcie ekspansji w Czechach.

– Tak jak zapowiadałem wcześniej, ten rok to czas intensywnych działań w rozwój marki i sieci salonów. Zgodnie z planami w pierwszej części roku 2014, otwarte zostały następne punkty na mapie Pako Lorente. Część planu rocznego została już zrealizowana i tak jak przewidywaliśmy dochodzą następne aspekty. W pierwszej kolejności na początku roku miały miejsce przenosiny do nowego Centrum Logistyczno-Szkoleniowego Pako Lorente pod Łodzią, co pozwala nam na jeszcze skuteczniejsze działanie. Będziemy coraz sprawniejsi w każdym obszarze rozwoju – mówi w rozmowie z portalem Retailnet Rafał Chrapkowicz, prezes Pako Lorente.

Od stycznia tego roku powstały kolejno salony: w rzeszowskim Millenium Hall, następnie w Blue City w Warszawie, Felicity w Lublinie, w Siedlcach w Galerii S oraz w Bratysławie w Polus City Center. Trzy ujęte w planach sklepy, ze względu na zmiany terminów otwarć galerii przesunęły się na następny rok.

Salon Pako Lorente

– Dla szczególnie wymagających klientów powstało miejsce, wyróżniające się spośród innych. Butik w 19 Dzielnicy Sztuki, Mody i Urody, gdzie można pod okiem profesjonalisty, stylisty Pako Lorente ulepszyć swój wizerunek, podchodząc do każdego w sposób indywidualny, udzielając wsparcia w oparciu o szczególne wymagania i potrzeby klienta. Przy okazji w tym miejscu mieści się również salon urody, gdzie panowie mogą w jednym miejscu, sprawnie i szybko skorzystać dodatkowo z usług fryzjerskich i kosmetycznych. Butik znajduje się przy ul. Kolejowej 47 w Warszawie. Obecnie prowadzimy negocjacje co do kolejnych miejsc w galeriach w całej Polsce i nie tylko. Po sukcesie na terenie Słowacji, rozpoczynamy ekspansję na kolejne miasta, tym razem w Czechach i to jeszcze w tym roku – dodaje Rafał Chrapkowicz.

W Polsce, zgodnie z planem na drugie półrocze 2014 roku, powstanie 7 kolejnych salonów oraz niektóre starsze o mniejszej powierzchni sklepy Pako Lorente będą zamykane na rzecz nowych i większych w nowym koncepcie.

Przedstawiciele sieci Pako Lorente będą uczestnikami Shopping Center Forum 2014 Fall Edition.