Zakupy online, fot. Shutterstock

Zakupy online, fot. Shutterstock

Najnowsza formuła e-przelewu stworzona przez PayU, jest już dostępna dla klientów Banku BNP Paribas. Przelew w modelu PayU Express umożliwia klientom banku zalogowanym w PayU wykonanie płatności za zakupy jednym kliknięciem. Można tak płacić m.in. w wielu sklepach online oraz na Allegro.

Nowa metoda będzie sukcesywnie udostępniana w sklepach internetowych oferujących płatności kontem PayU, m.in. Apart, W.Kruk, Puccini, Wojas, Wólczanka, 5-10-15, Cropp czy Ecco.

Szybki e-przelew w modelu PayU Express powstał dzięki powiązaniu konta w PayU z rachunkiem bankowym klienta. Transakcje te obciążają bezpośrednio wskazane konto bankowe, ale nie wymagają logowania do bankowości internetowej.

Aby dokonać płatności w internecie wystarczy zalogować się do PayU i tam kliknąć „Płacę”. Średni czas wykonania takiej płatności to tylko 1,4 sekundy. Dla porównania w przypadku standardowego przelewu internetowego (tzw. pay by link) jest to 71 sekund.

– Już co trzeci internauta w Polsce korzysta z płatności PayU. Wiemy, że PayU Express jest rozwiązaniem dopasowanym do ich potrzeb, bo robiąc coraz częściej zakupy online nie chcą oni zastanawiać się nad płatnością, lecz po prostu zapłacić, jednym kliknięciem. Aż 93 proc. naszych użytkowników, którzy raz wykonali płatność PayU Express decyduje się skorzystać z niej ponownie i całkowicie rezygnuje z płatności zwykłym e-przelewem – mówi Wojciech Czajkowski, dyrektor zarządzający PayU w Polsce.

– Prosta i szybka, a tym samym wygodna realizacja płatności jest kluczowym elementem procesu zakupowego w internecie. Nowa forma e-przelewu, którą udostępniamy naszym klientom, umożliwia realizację płatności jednym kliknięciem. Jest to propozycja skierowana do dzisiejszych e-konsumentów, którzy chcą kupować online w możliwie najprostszy sposób, tu i teraz, zarówno na standardowych komputerach, jak i za pomocą tabletów i smartfonów. Jednocześnie staramy się, aby nasze usługi zapewniały klientom odpowiedni poziom zabezpieczeń. Nowa forma płatności online została stworzona zgodnie z tą zasadą. Jesteśmy przekonani, że płatności PayU Express będą się cieszyć popularnością wśród naszych klientów – mówi Michał Kwiecień, dyrektor ds. Bankowości Elektronicznej w BNP Paribas Banku Polska.

Aktualnie partnerami bankowymi PayU, z którymi przygotowano już e-przelew PayU Express są BNP Paribas Bank, Alior Bank oraz T-Mobile Usługi Bankowe dostarczane przez Alior Bank. Rozwiązanie to będzie systematycznie udostępniane klientom kolejnych banków, aby PayU Express stało się nowym, szybszym i wygodniejszym standardem e-przelewów.