E-sklep Organic Farma Zdrowia

Z początkiem lipca 2014 r. spółka Organic Farma Zdrowia, prowadząca sieć delikatesów z ekologiczną żywnością sfinalizowała przejęcie sieci sklepów Tradycyjne Jadło. Dzięki temu Organic Farma Zdrowia skokowo zwiększy skalę swojej działalności, rozbudowując posiadaną sieć o kolejne 10 sklepów, łącznie do 35-u Delikatesów stacjonarnych.

Spółka wzmocni pozycję w regionie Wielkopolski gdzie znajduje się 5 z 10-ciu przejmowanych sklepów Tradycyjne Jadło.

Tradycyjne Jadło to sieć sklepów oferująca w 100 proc. naturalne, regionalne i ekologiczne produkty. Przejęte sklepy Tradycyjne Jadło są zlokalizowane w centrach handlowych największych miast Polski: Poznań i Swarzędz (5), Warszawa (2), Gliwice (1), Trójmiasto (2). W 2013 r. roczne obroty Tradycyjnego Jadła tych sklepów wyniosły ponad 7,2 mln złotych i były o 24 proc. wyższe w porównaniu do obrotów z 2012 roku. Firma zatrudnia 40 pracowników.

– Doskonale znamy rynek, na którym działa Tradycyjne Jadło. Dlatego jesteśmy pewni, że wykorzystując efekt licznych synergii biznesowych, potrafimy zarówno zwiększyć przychody naszej firmy, znacząco wzmocnić pozycję Grupy na rynku, a także rozszerzyć asortyment oferowanych produktów. Ponieważ zainteresowanie konsumentów zdrowym odżywianiem stale rośnie to perspektywy dla rynku spożywczych produktów naturalnych, regionalnych i ekologicznych są bardzo dobre, co widać po poprawiających się wynikach naszej Grupy. Zależało nam na przyśpieszeniu procesu ekspansji naszej sieci, które istotnie wzmocni naszą pozycję oraz ofertę na rynku – mówi Sławomir Chłoń, prezes zarządu Organic Farma Zdrowia SA.

Celem Organic Farma Zdrowia jest rozbudowa sieci sklepów do 50 lokalizacji w ciągu dwóch lat. Przed połączeniem z Tradycyjnym Jadłem Organic Farma Zdrowia miała 25 Delikatesów w największych miastach Polski, obsługujących milion klientów rocznie. Dodatkowo, Grupa prowadziła również sprzedaż poprzez sklep internetowy.

Transakcja była możliwa, dzięki przeprowadzeniu nowej emisji akcji serii I w ilości 300.000 akcji. Wszystkie akcje nowej serii objął Jerzy Skonieczny, dotychczasowy właściciel sieci sklepów Tradycyjne Jadło. W zamian za akcje, wniesiony został wkład niepieniężny, którego przedmiotem jest zorganizowana część przedsiębiorstwa w postaci 10-ciu, ww. sklepów Tradycyjne Jadło. W efekcie tej transakcji Pan Jerzy Skonieczny, który od 16 maja br. jest członkiem Rady Nadzorczej Organic Farma Zdrowia, jest właścicielem 6,67 proc. akcji spółki.

– Zmiana szyldów Tradycyjne Jadło na Organic Farma Zdrowia będzie odbywać się stopniowo. Jest to proces, który potrwa kilka kwartałów. Oczywiście od zaraz, choć stopniowo będziemy proponować dotychczasowym Klientom sieci Tradycyjne Jadło wybrane produkty, dostępne dotychczas w ofercie Organic Farma Zdrowia. Równocześnie zwiększy się propozycja produktów wędliniarskich w dotychczasowych lokalizacjach Organic Farma Zdrowia. Proces wzajemnego uzupełniania się ofert, jest oczywistym i naturalnym elementem połączenia naszych firm – dodaje Sławomir Chłoń.

W 2013 roczne obroty Grupy Organic Farma Zdrowia wyniosły blisko 53 mln złotych i były o 12 proc. wyższe w porównaniu do obrotów z 2012 roku. Stanowiło to rekordową sprzedaż w historii Grupy. Na koniec 2013 roku sieć Organic Farma Zdrowia posiadała 27 jednostek handlowych, na które składało się 25 delikatesów znajdujących się w największych galeriach i centrach handlowych w Warszawie, Poznaniu, Łodzi, Krakowie, Katowicach, Gdańsku, Gdyni, Wrocławiu, Płocku, oraz 2 sklepów internetowych: www.ekosfera24.pl i nowoczesnego, nowo uruchomionego www.organic24.pl, posiadającego pełną ofertę delikatesów stacjonarnych. Organic Farma Zdrowia posiada również udziały w spółkach zależnych, jak: Eko-Wital (100 proc.), Bio-Planet (30 proc.) i Green Way (28 proc.).