Gemini Park Tarnów
Gemini Park Tarnów

Media Markt w Gemini Park Tarnów, jako jeden z pierwszych marketów w Polsce, został wyposażony w wideo-fony z tłumaczem języka migowego on-line do obsługi niesłyszących i głuchoniemych klientów. To kolejna inicjatywa podjęta w tarnowskim centrum handlowym, mająca na celu zapewnienie komfortu odwiedzających go osób.

Od czerwca 2014 r. w Media Markt w tarnowskim Gemini działa stanowisko ułatwiające robienie zakupów osobom głuchoniemym, niesłyszącym i niedosłyszącym. Klient za pomocą video-fonu może bezpłatnie połączyć się z call center zatrudniającym tłumaczy języka migowego. Osoby poszukujące sprzętu lub porady dotyczącej zakupów w Media Markt mogą przekazać swoje pytania tłumaczowi w języku migowym. Następnie tłumacz informuje pracownika sklepu towarzyszącego klientowi, czego poszukuje dana osoba i przekazuje jego odpowiedzi klientowi w języku migowym. Dzięki połączeniu video, rozmowa pomiędzy pracownikiem, klientem i tłumaczem, przebiega sprawnie i w przyjemnej atmosferze. Z video połączeń można korzystać w godzinach pracy call center (9.30 – 18.00).

– Odpowiadając na zmiany zachodzące na rynku elektroniki użytkowej oraz rosnące potrzeby i wymagania klientów, stale rozwijamy ofertę produktową oraz usług około-sprzedażowych – mówi Tomasz Lis, dyrektor Media Markt w Tarnowie. – Cieszę się, że video-fon umożliwi osobom porozumiewającym się tylko językiem migowym komfortowe korzystanie z oferty sklepu oraz wiedzy naszych pracowników. Dzięki temu możemy jeszcze lepiej obsługiwać wszystkich klientów – dodaje.

– Już na etapie projektowania i budowy naszego obiektu dbaliśmy o to, aby Centrum Handlowe było przyjazne dla wszystkich odwiedzających. Dlatego też stawiamy na to, aby stale powiększać udogodnienia dla Klientów, czy to poprzez staranne działania wewnątrz budynku, czy w jego otoczeniu – mówi Zbigniew Nowak, dyrektor Centrum Handlowego Gemini Park Tarnów.

– Cieszymy się, że nasze działania są doceniane przez odwiedzających – podkreśla Zbigniew Nowak.

Gemini Park Tarnów posiada wiele udogodnień dla osób niepełnosprawnych, które zaczynają się już na parkingu. Osoby niepełnosprawne mają do dyspozycji specjalne miejsca, zlokalizowane w najbezpieczniejszej części parkingu, a zarazem blisko wejść do centrum. Parking został wyposażony w system informacji miejsc postojowych.

Wokół centrum zlokalizowane są podjazdy dla wózków inwalidzkich. Swobodę poruszania się zapewniają: przestrzenne wejścia, drzwi automatyczne, ruchome chodniki – ułatwiające poruszanie się pomiędzy poziomami, specjalnie przystosowane toalety – odpowiednio duże, aby bez trudu można było wjechać do nich wózkiem.

Budynek centrum handlowego wyposażony jest w przestronne windy z przyciskami opisanymi brajlem. Z myślą o swobodzie osób na wózkach inwalidzkich, na terenie centrum nie ma progów, a do wszystkich pomieszczeń oraz lokali można dotrzeć w łatwy sposób. Zarówno pasaże, jak i ciągi komunikacyjne są bardzo dobrze oznakowane.

Centrum Handlowe Gemini Park Tarnów to nowoczesny obiekt usytuowany w północnej części Tarnowa, o łącznej powierzchni ok. 80 tys. mkw., w tym 42,5 tys. mkw. powierzchni najmu GLA. Znajduje się w nim miejsce na blisko 100 sklepów oraz punktów gastronomicznych i usługowych.

Obiekt zostanie zaprezentowany podczas Shopping Center Forum 2014 Fall Edition przy stoisku 4.6/4.7