Sklep sieci Jysk
Sklep sieci Jysk

Sklep sieci Jysk

Firma Jysk planuje utrzymać tempo 15 otwarć rocznie w Polsce. W tym roku planowane są otwarcia nie tylko w dużych, ale także w małych miastach naszego kraju. W ostatnim czasie otwarto salon sieci w Galerii Rumia.

– W 2014 roku otworzyliśmy w Polsce 6 nowych sklepów, zwiększając ich liczbę do 162 i przekraczając tym samym 180 000 mkw. powierzchni najmu. Kolejne miesiące zapowiadają się nader intensywnie. Do końca roku nasza oferta powinna zawitać do takich miast jak: Lubliniec, Krasnystaw, Podkowa Leśna, Ełk, Kętrzyn, Nowa Sól, Wałcz, Jaworzno, Hajnówka, Żyrardów. Tempo około 15 otwarć rocznie chcielibyśmy utrzymać również w nadchodzących latach – mówi w rozmowie z Retailnet Jacek Wasilewski, dyrektor ds. rozwoju i zarządzania obiektami w Jysk sp. z o.o.

Spółka wciąż poszukuje powierzchni pod działalność zarówno w nowych projektach, jak i w obiektach już funkcjonujących. Jysk gwarantuje też długoterminowe umowy. Optymalną wielkością dla działalności Jysk jest powierzchnia około 1,1 tys. mkw. (w tym nie mniej niż: 750 mkw. sali sprzedaży; 200 mkw. magazynu; 50 mkw. zaplecza sanitarno-biurowego). Jysk szuka powierzchni jednolitych (szerokość sali sprzedaży nie mniejsza niż 16 m), o regularnym kształcie, położonych wyłącznie na parterze. Na chwilę obecną firma jest zainteresowana miastami powyżej 30 tys. mieszkańców.

Lokale sieci muszą także spełniać warunki związane z dostawami towarów przez duże samochody ciężarowe (możliwość dojazdu i rozładunku). Preferowane są lokalizacje dobrze skomunikowane z miastem, bardzo dobrze widoczne od ulicy, w sąsiedztwie innych obiektów handlowych. Minimalna ilość miejsc parkingowych – 30.

O rozwoju spółki Jysk Polska będzie można porozmawiać podczas Shopping Center Forum 2014. Forum odbędzie się 17-18 września 2014 roku w Warszawie. Więcej informacji o Forum TUTAJ.