Płatności mobilne w Biedronce

Już ponad 80 proc. spośród wszystkich sklepów Biedronka akceptuje płatności dokonywane za pomocą kart płatniczych.

Deklaracja ze strony sieci Biedronka dotycząca płatności kartami w jej sklepach od lat wiązała tę możliwość z takim poziomem opłat, który nie powodowałby obciążeń dla klientów. W związku ze zmianami, które zaszły na rynku w tym obszarze, sieć rozpoczęła 16 czerwca 2014 roku proces wdrożenia kart płatniczych w swoich placówkach.

Aktualnie klienci mogą płacić za zakupy kartami płatniczymi w 1993 spośród ponad 2,4 tys. sklepów Biedronka zlokalizowanych w całej Polsce.

Klienci, którzy chcieliby sprawdzić, czy sklepy w danej lokalizacji akceptują płatności za pomocą kart płatniczych, mogą skorzystać ze specjalnej wyszukiwarki na stronie www.biedronka.pl/sklepy. Wystarczy wpisać konkretną miejscowość i zaznaczyć kryterium „W tym sklepie zapłacisz kartą”. Placówki, w których klienci mogą płacić za pomocą kart, są także oznaczone za pomocą naklejki na drzwiach wejściowych oraz za pomocą materiałów informacyjnych wewnątrz placówki.

Klienci mogą dokonywać płatności kartami w sklepach Biedronka każdą kartą dowolnego banku, działającą w systemach kart płatniczych VISA lub MasterCard. Wprowadzenie tej metody płatności stanowi, jak poinformowali przedstawiciele sieci, uzupełnienie dotychczasowych dostępnych form płatności w sklepach Biedronka – gotówkowej i za pomocą aplikacji telefonicznej (płatności mobilne). Klienci płacący gotówką korzystają również z rozwiniętej sieci około 2,1 tys. bankomatów w pobliżu placówek Biedronka.