Restauracja Sphinx
Restauracja Sphinx

Sieć restauracji Sphinx, należąca do Sfinks Polska, powiększyła się o kolejny lokal. Tym razem nowa restauracja powstała w Katowicach. Mieści się w galerii Silesia City Center przy ul. Chorzowskiej, czyli w tym samym miejscu, w którym istniała kilka lat temu. Nowy Sphinx działa w systemie operatorskim. Dzięki najnowszej inwestycji w Katowicach i innych miastach aglomeracji śląskiej działa łącznie sześć restauracji Sphinx.

Nowo uruchomiona restauracja mieści się przy tzw. placu letnim w Silesia City Center i dysponuje miejscami dla ponad 100 gości. Lokal zajmuje powierzchnię około 235 mkw., z czego część to wewnętrzna sala restauracyjna, a blisko 100 mkw. to przestrzeń ze stolikami na zewnątrz restauracji – przed lokalem oraz na terenie tzw. foodcourtu. Zewnętrzna część restauracji wkrótce zyska charakterystyczną oprawę w postaci drewnianej pergoli. Podobną zabudowę ma jeszcze tylko niedawno otwarty Sphinx w Białymstoku. Goście nowego katowickiego lokalu mogą też korzystać z letniego ogródka o powierzchni 120 mkw. Sphinx w Silesia City Center został urządzony w stylu, który można zaobserwować w nowo uruchamianych restauracjach sieci – z kolorowymi orientalnymi kilimami na ścianach i wygodnymi kanapami.

– Po kilku latach przerwy wracamy do Katowic, co mamy nadzieję, ucieszy mieszkających tam klientów. Stolica województwa śląskiego to prężne miasto, w którym widzimy potencjał i miejsce dla naszej sieci. Dlatego też jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy ponownie zaprosić gości do odwiedzania naszego katowickiego lokalu – mówi Dorota Cacek, wiceprezes Sfinks Polska.

Oprócz nowo uruchomionego lokalu w aglomeracji śląskiej działa jeszcze pięć innych restauracji Sphinx – dwie w Gliwicach oraz po jednej w Sosnowcu, Bytomiu i Czeladzi.

Sfinks Polska zarządza 111 restauracjami na terenie Polski, w tym siecią 95 restauracji Sphinx (segment casual dining), 10 restauracjami Chłopskie Jadło (segment premium) i 6 restauracjami WOOK (segment casual dining). Pod względem wielkości sprzedaży oraz liczby restauracji, Sphinx jest największą w Polsce siecią typu casual dining. Sfinks Polska jest jednocześnie trzecią pod względem przychodów firmą gastronomiczną w Polsce.