Zara
Zara

Zara

Firma Inditex podsumowała swoją działalność w ciągu ostatnich lat. Jak wynika z ostatniego raportu spółki, Inditex w ciągu czterech ostatnich lat zwiększył powierzchnię swoich salonów o 1 093 261 mkw. Spółka przykładała w tych latach dużą wagę do ekspansji zarówno na dotychczasowych, jak i nowych rynkach. W tym czasie zatrudniła 36 tys. nowych pracowników.

Jak wynika z raportu, 2013 rok firma zakończyła z liczbą 6340 salonów swoich marek, które obecne są na 87 rynkach na całym świecie. 2200 salonów spełnia już kryteria ekologiczne, które zmniejszają zużycie energii.

Obecnie firma posiada 6390 sklepów marek: Zara, Pull&Bear, Massimo Dutti, Bershka, Stradivarius, Oysho, Zara Home i Uterqüe. Salony tych sieci znajdują się w 88 krajach. Na chwilę obecną Inditex zatrudnia 128 tys. pracowników.

Z początkiem bieżącego roku firma zainaugurowała działalność sklepu online Zara w Grecji. Spółka na koniec 2014 chce być dostępna online na 27 rynkach.

Inditex podsumował też wyniki sprzedaży za pierwszy kwartał 2014 roku (1 lutego-30 kwietnie 2014 r.). W porównaniu do tego samego okresu roku ubiegłego sprzedaż Grupy wzrosła o 11 proc. i wyniosła w sumie 3,7 mld euro, a zysk netto wyniósł 406 milionów euro.

Jak już informowaliśmy w czerwcu 2014 roku Zara zaprezentowała swój flagowy sklep w Krakowie. Powierzchnia sprzedażowa nowego salonu wyniosła 1,5 tys. mkw. Kolekcje Woman, Man i Kids zostały rozmieszczone na pięciu piętrach. Nowy salon znajduje się w centrum miasta, w kamienicy przy Rynku Głównym, w pobliżu głównych ulic handlowych Krakowa.