skycash

SkyCash, w wersji na telefony z Androidem, przekroczył już liczbę 500 tys. pobrań z  Google Play. Aplikacja pozwala m.in. kupować bilety komunikacji miejskiej i  kolejowej, regulować należność za parkowanie oraz wypłacać gotówkę z bankomatów.

„Najczęstszym impulsem do pobrania aplikacji jest chęć zaoszczędzania czasu podczas  wykonywania codziennych, rutynowych czynności, takich jak płacenie za parking czy  bilety komunikacji – mówi Dariusz Mazurkiewicz, prezes SkyCash. – Wygoda sprawia, że  użytkownicy szybko dostrzegają uniwersalność aplikacji i sięgają po kolejne usługi, których w SkyCash regularnie przybywa – dodaje Mazurkiewicz.”

Transakcje życia codziennego w jednej aplikacji

Już ponad 500 tys. użytkowników telefonów z systemem Android korzysta z płatności  mobilnych SkyCash. Aplikacja ułatwia dokonywanie wielu transakcji życia codziennego, spośród których największą popularnością cieszą się kupowanie biletów komunikacji miejskiej, płatności za parkowanie oraz wypłacanie gotówki z bankomatów. Użytkownicy regularnie korzystają też z  pozostałych, stale rozszerzanych usług, jak kupowanie biletów do kina, płatności za domowe  rachunki, doładowania GSM czy przelewy na numer telefonu. 

Zalety aplikacji

Po zainstalowaniu aplikacji, użytkownicy mogą się zalogować do swojego konta SkyCash lub, jeśli nie posiadają konta, założyć nowe konto. Założenie konta jest zarazem proste jak i bezpieczne, najpierw podajemy swój numer telefonu, po wpisaniu numeru otrzymujemy SMS z hasłem aktywacyjnym, po wpisaniu hasła musimy uzupełnić kila pól z imieniem i nazwiskiem adresem mailowy oraz ustawić swój personalny PIN do aplikacji. Po uzupełnieniu tych danych jesteśmy od razu informowani jaki nr konta bankowego mamy użyć w celu doładowania naszego konta SkyCash.

Po doładowaniu konta możemy już kupować bilety, płacić za parking oraz dokonywać przelewów między rachunkami.

aplikacja skycash

Ewolucja Aplikacji

Od momentu pojawienia się w Google Play, SkyCash przeszedł znaczną ewolucję, zarówno pod kątem wyglądu, dostępnych usług, jak i ergonomii użytkowania. Możliwe stało się m.in.  dokonywanie transakcji w saldo karty płatniczej, kupowanie biletów w technologii NFC czy okazywanie biletów do kontroli w trybie offline, bez konieczności łączenia się z internetem. Ostatnia wersja aplikacji pochodzi z marca 2014. Poza telefonami z systemem Android, aplikacja jest dostępna także dla użytkowników iOS, Windows Phone i BlackBerry. Z podstawowych funkcji SkyCash można korzystać również na  komórkach pracujących pod kontrolą systemów Java i Symbian. 

skycash home

SkyCash Poland S.A. działa od 2009 r. W tym samym roku firma uzyskała od Prezesa Narodowego Banku Polskiego zgodę na prowadzenie systemu autoryzacji i rozliczeń płatności mobilnych. Aplikacja SkyCash pozwala m.in. płacić za parkowanie, bilety do kina, komunikacji miejskiej i kolejowej oraz przelewać pieniądze pomiędzy komórkami. Korzystanie z aplikacji jest bezpłatne i gwarantuje bezpieczeństwo na poziomie bankowości elektronicznej.