Cinema 3D
Cinema 3D

Cinema 3D sieć nowoczesnych multipleksów kinowych, która działa na polskim rynku od czterech lat powiększy się o nową lokalizację. Aktualnie w sieci działają 4 kina zlokalizowane w mniejszych miejscowościach. Nowe kino zostanie otwarte w rozbudowywanym aktualnie centrum handlowym w Białej Podlaskiej.

Czterosalowe kino Cinema 3D w Białej Podlaskiej ruszy jeszcze w tym roku. Jego powierzchnia liczy ponad 1350 m.kw., zaprojektowane zostały cztery sale kinowe z 600 miejscami dla widzów. Aktualnie prowadzone są prace wykończeniowe kina.

– Nadrzędnym celem sieci Cinema 3D jest stały rozwój. Dostrzegamy potencjał wielu miast, w których brakuje nowoczesnego kina zapewniającego mieszkańcom dostęp do najnowszych premier filmowych w najlepszej dostępnej jakości obrazu i dźwięku. Dlatego pracujemy nad rozwojem naszych kin w kolejnych lokalizacjach – informują przedstawiciele sieci ze spółki Cinema 3D SA.

Kina Cinema 3D będą otwierane w miejscowościach od 50 do 100 tysięcy mieszkańców. W planach spółki jest otwieranie minimum jednego kina rocznie.

Przypomnijmy, pierwsze kino Cinema 3D zostało otwarte w Galerii Twierdza w Kłodzku w styczniu 2011 roku. Kino ma 3 sale i pomieści 753 osoby. Kolejne multipleksy pojawiły się w Galerii Tęcza w Kaliszu (otwarcie – styczeń 2012, 5 sal kinowych i 1269 foteli ) i Galerii Świdnickiej w Świdnicy (otwarcie marzec 2012, 4 sale kinowe i 1038 foteli). W grudniu 2012 ruszyło Cinema3D w Galerii Leszno w Lesznie (4 sale i 786 foteli). Po otwarciu kina w Białej Podlaskiej sieć będzie dysponowała ok. 20 salami kinowymi, które pomieszczą ok. 3,8 tys. osób.