Carrefour
Carrefour

Sklep Carrefour o powierzchni sprzedaży blisko 4 tys. mkw. zlokalizowany będzie w centrum handlowym Fabryka Wołomin. Planowane otwarcie hipermarketu nastąpi jesienią 2015 roku.

W ciągu ostatnich tygodni Carrefour potwierdził zawarcie kolejnych umów najmu związanych z otwarciem nowych hipermarketów. W CH Fabryka Wołomin, Carrefour wynajmie ponad 5,5 tys. mkw. z czego blisko 4 tys. mkw. pod halę sprzedaży. Nowe hipermarkety Carrefour pojawią się także między innymi w CH Posnania (d. Łacina) w Poznaniu oraz w Galerii Piła. Obecnie Carrefour posiada w Polsce 97 hipermarketów, a łącznie ponad 650 sklepów w 3 formatach: hipermarkety, supermarkety oraz sklepy osiedlowe.

Rozwój hipermarketów sieci to także sukcesywnie przeprowadzane remodelingi już istniejących obiektów, ułatwienia dla klientów, jak system jednej kolejki oraz inwestycje w nowe sklepy.

Carrefour Polska – multiformatowa sieć handlowa, posiadająca w swoim portfelu hipermarkety, supermarkety oraz sieć centrów handlowych, systematycznie umacnia swoją pozycję na rynku handlowym w Polsce. Carrefour posiada swoje sklepy w licznych centrach handlowych na terenie całej Polski, wynajmując pod swoje sklepy łącznie ponad 300 tys. mkw. powierzchni. Zarządza także ponad 220 tys. mkw. w 20 własnych centrach handlowych skupionych w dużych i średnich miastach. Obecne w centrach handlowych hipermarkety Carrefour generują wysoką odwiedzalność samego sklepu, jak i całej galerii handlowej i w znaczny sposób wpływają na pozycjonowanie oraz pozytywny wizerunek obiektu, w którym się znajdują.

Obecna w 34 krajach jest drugim największym detalistą na świecie oraz liderem wielkiej dystrybucji w Europie. W ponad 10.100 sklepach zatrudnia 365 tys. pracowników. W 2013 obroty Grupy wyniosły 100,2 mld euro.

Carrefour Polska swój pierwszy hipermarket otworzył w 1997 roku w Łodzi. Obecnie, pod szyldem Carrefour w Polsce działa ponad 600 sklepów w różnych formatach, są to: hiper- i supermarkety oraz sklepy franczyzowe: mini-market i convenience. Carrefour jest także właścicielem i zarządcą centrów handlowych, skupionych w dużych i średnich miastach. Ofertę handlową sklepów uzupełniają stacje paliw.

Carrefour Polska po raz kolejny będzie wystawcą podczas wrześniowej edycji Shopping Center Forum. Firma na SCF 2014 zaprezentuje portfolio swoich obiektów na stoisku 4.11.