merlin-pl-at-malpka

Sklep internetowy Merlin.pl kontynuuje ekspansję stacjonarnych punktów odbioru. Nowe lokalizacje udostępniono właśnie na Śląsku oraz w Krakowie w partnerskiej sieci sklepów Małpka Express. Obecnie klienci Merlin.pl mogą bezpłatnie odbierać zakupy w niemal 150 punktach w całej Polsce.

Pierwsze stacjonarne punkty odbioru zamówień z Merlin.pl zostały udostępnione jesienią 2013 roku. Od tego czasu e-sklep rozwija dwie kategorie punktów – własne oraz we współpracy z Małpką Express, ogólnopolską siecią sklepów formatu convenience.

Jedno z największych wdrożeń firmy

Mieszkańcy woj. śląskiego mogą już odbierać zakupy z e-sklepu m.in. w takich miastach jak Bytom, Częstochowa, Katowice, Ruda Śląska czy Dąbrowa Górnicza. Dodatkowo Merlin.pl udostępnił 10 nowych punktów odbioru w sklepach Małpka Express zlokalizowanych w samym Krakowie.

„To największe wdrożenie od czasu udostępnienia pierwszych lokalizacji odbioru stacjonarnego. Jednocześnie otworzyliśmy 45 nowych punktów w sklepach Małpka Express, z czego ponad 30 przypada na Śląsk, a pozostałe na Kraków” – informuje Waldemar Rybarczyk, Dyrektor Pionu Operacyjnego Merlin.pl.

merlin małpka
Punkt odbioru Merlin.pl w Małpka Express

150 punktów odbioru Merlin.pl

Łącznie funkcjonuje już niemal 150 stacjonarnych punktów odbioru Merlin.pl – oprócz Śląska i Krakowa, z takiej możliwości korzystają głównie mieszkańcy woj. wielkopolskiego, łódzkiego i mazowieckiego. Większość punktów jest zlokalizowana w partnerskiej sieci sklepów Małpka Express, jednak kupujący mogą również odwiedzać placówki własne Merlin.pl, prowadzone niezależnie.

„Obecnie posiadamy 40 własnych punktów odbioru, w których dodatkowo prezentujemy wybraną ofertę sklepu internetowego. Klienci mogą na miejscu zapoznać się z nową ofertą wydawniczą, kupić najnowsze bestsellery książkowe, filmy, muzykę czy gry, a do tego bezpłatnie odebrać swoje zamówienie” – dodaje Waldemar Rybarczyk.

Dalszy rozwój

Jeszcze przed końcem wakacji Merlin.pl planuje udostępnić kolejne punkty odbioru w sklepach sieci Małpka Express. Po Śląsku i Krakowie, w kolejce czekają województwa dolnośląskie, pomorskie oraz zachodniopomorskie:

„Stacjonarny odbiór zamówień jest już dostępny w co trzecim sklepie sieci Małpka Express. Wraz z otwieraniem przez nas kolejnych placówek w całej Polsce, coraz więcej klientów będzie mogło nie tylko zrobić szybkie, codzienne zakupy, ale również wygodnie i bezpłatnie odebrać zamówienie z jednego z największych sklepów internetowych. Do końca roku planujemy uruchomić 430 lokali” – informuje Andrzej Buka, Dyrektor Departamentu Sprzedaży Małpka S.A.

Ekspansja stacjonarnych punktów odbioru Merlin.pl będzie prowadzona równolegle z dalszym rozwojem ogólnopolskiej sieci sklepów Małpka Express.