Charles Vögele
Charles Vögele

Szwajcarska spółka odzieżowa Charles Vögele w lipcu 2014 roku zakończyła swoją działalność w Polsce – mówi redakcji Retailnet Nicole Borel-Schöwel Vice President Communications, Charles Vögele Trading AG.

Przypomnijmy, w lutym br. Charles Vögele zamknął również sieć sklepów w Czechach. Decyzja o wycofaniu się z tych rynków była związana ze słabymi wynikami sprzedaży sieci sklepów. W regionie Europy Środkowej i Wschodniej firma w dalszym ciągu będzie prowadzić sklepy w Austrii, na Węgrzech i na Słowacji.

Sieć sprzedaży marki Charles Vögele w Polsce funkcjonowała od 2006 roku. Firma posiadała 16 sklepów w galeriach i centrach handlowych na terenie kraju m.in.: CH Wola Park (Warszawa). Powierzchnia sklepów marki to od 700 do 1000 metrów kwadratowych.

Grupa Charles Vögele z główną siedzibą w Szwajcarii jest przedsiębiorstwem działającym na detalicznym rynku mody w Europie. Charles Vögele na koniec grudnia 2013 roku posiadał 781 sklepów: w Szwajcarii, Niemczech, Austrii, Słowenii, Holandii, Belgii, Liechtensteinie, na Węgrzech, w Polsce i Czechach. Firma oferuje odzież dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Zatrudnia ponad 6,7 tys. pracowników.

Charles i Agnes Vögele założyli w 1955 roku spółkę Charles Vögele GmbH w Zurychu. Asortyment na pierwszych 58 metrach kwadratowych sklepu składał się ze specjalnej odzieży dla kierowców jednośladów. Na początku Agnes Vögele samodzielnie zajmowała się zakupem towaru, sprzedażą i księgowością. Charles Vögele przystąpił do pracy we własnym przedsiębiorstwie dopiero w 1960 roku. Był przy tym w latach 60-tych słynnym szwajcarskim kierowcą wyścigowym.