Fabryka Wołomin
Fabryka Wołomin

Inwestorem centrum handlowego Fabryka Wołomin jest Park Handlowy Wołomin sp. z o.o., który dysponuje już kompletem pozwoleń na budowę.

Rozpoczęcie budowy centrum planowane jest we wrześniu 2014 roku. Wyłącznym agentem odpowiedzialnym za komercjalizację projektu Fabryka Wołomin jest CBRE.

Fabryka Wołomin będzie pierwszym nowoczesnym kompleksem handlowo-usługowo-rozrywkowym w Wołominie i powiecie wołomińskim. Centrum handlowe Fabryka Wołomin składać się będzie z dwóch obiektów: galerii handlowej o powierzchni najmu 23, 5 tys. mkw. oraz parku handlowego o powierzchni najmu 6, 5 tys. mkw. położonych naprzeciwko siebie po dwóch stronach naziemnego ogólnodostępnego parkingu z 830 miejscami parkingowymi. W sumie w centrum znajdzie się ok. 80 sklepów znanych marek odzieżowych, punktów usługowych i gastronomicznych. Otwarcie Centrum planowane jest w III kwartale 2015 r.

Fabryka Wołomin została zaprojektowana z myślą o stworzeniu nowej przestrzeni publicznej dla lokalnej społeczności i jednocześnie doskonale wpisuje się w plan rewitalizacji tej części miasta. Dodatkowym atutem projektu jest dostęp do kolejki miejskiej, która udostępni projekt dla regionu. Dzięki świetnej lokalizacji centrum handlowe stanowić będzie wygodne miejsce zakupów dla mieszkańców Wołomina, Zielonki, Kobyłki oraz podróżujących koleją w kierunku Tłuszcza i Radzymina.

Wołomin to dynamicznie rozwijająca się strefa podmiejska i jedno z ważniejszych miast satelickich Warszawy. Miasto znajduje się 20 km na północny wschód od centrum Warszawy. Centrum Handlowe Fabryka Wołomin zlokalizowane będzie bezpośrednio przy stacji kolejowej Wołomin Słoneczna. Zasięg oddziaływania centrum obejmuje 250 tys. osób.

Firma CBRE zaprezentuje projekt podczas Shopping Center Forum 2014 Fall Edition przy stoisku 6.3