CH Serenada
CH Serenada

Strefa usługowa i gastronomiczna centrum handlowego Serenada, które powstanie w Krakowie, powiększa się . Do grona najemców obiektu dołączyły ostatnio sieci Swiss, Paris Optique, Beauty&Nail, Twoje Soczewki, pralnia Perfect oraz kantor, a także restauracja Companeros.

– Zamierzamy przekroczyć wkrótce 60 proc. najmu w Serenadzie. Jesteśmy na dobrej drodze do osiągnięcia tego efektu do końca lata – mówi Grzegorz Latała, dyrektor ds. komercjalizacji Mayland Real Estate.

Budowa Centrum Serenada w Krakowie rozpocznie się na początku października 2014 roku. Wtedy, jak poinformował inwestor – spółka Mayland Real Estate, planowane jest uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego. Budowa centrum potrwa dwa lata od wbicia pierwszej łopaty. Pierwsi klienci odwiedzą Serenadę jesienią 2016 roku.

Serenada będzie komplementarna do działających w sąsiedztwie CH Krokus z hipermarketem Real, OBI oraz kompleksu rozrywkowego w postaci największego w Krakowie 12-salowego Multikina i największego w Polsce aquaparku.

Centrum składać się będzie z dwóch i pół poziomu. Serenada zostanie zintegrowana z terenem, na którym powstanie – pod tym względem projekt jest podobny do gdyńskiej Riviery. Na każdym poziomie centrum będzie znajdowało się wejście do obiektu. Na pierwszym półpoziomie znajdą się usługi uzupełniające ofertę znajdującego się obok Krokusa. Dwa pozostałe zostaną przeznaczone na ofertę odzieżową z dużym dodatkiem oferty restauracyjnej. Serenada będzie opierać się głównie na ofercie modowej.

Autorem projektu architektonicznego projektu jest pracownia architektoniczna AMC Chołdzyński.

Inwestorem projektu jest Mayland Real Estate sp. z o.o. Przedstawiciele spółki będą uczestnikami Shopping Center Forum 2014 Fall Edtion. Swoje projekty zaprezentują przy stosiku 2.5