itaxi strategia online

Firma iTaxi planuje poszerzenie swoich usług do 14 miast w Polsce oraz zwiększenie liczby zrzeszonych taksówek do sześciu tysięcy. W najbliższym czasie zostanie też ogłoszona nowa forma płatności mobilnych.

„W najbliższym czasie planujemy wprowadzenie funkcji płatności mobilnych. Jeszcze  nie możemy potwierdzić jakiej firmy rozwiązania wybraliśmy” – powiedział Stefan Batory, prezes zarządu iTaxi.

Aplikacja bez taryfy ulgowej

Aplikacja iTaxi pozwala użytkownikom zamówić taksówkę bez potrzeby dzwonienia i podawania jakichkolwiek danych. Wystarczy posiadać urządzenie mobilne z systemem Android, iOS lub Windows Phone. Aplikacja na androida, która została już ściągnięta ponad 10 tys razy, jest łatwa w użyciu oraz posiada prosty interfejs.

aplikacja itaxi android
Aplikacja iTaxi na Android

Użytkownicy aplikacji mogą wybrać spersonalizowaną taksówkę: zamawiający mogą zaznaczyć czy chcą bardziej komfortową taksówkę lub busa, czy będą przewozić zwierzęta domowe, czy ich taksówka powinna posiadać klimatyzacje oraz fotelik dla dziecka oraz czy jest możliwość płacenia kartą kredytowa lub płatniczą. Aplikacja iTaxi skierowana jest do pasażerów, kierowców oraz firm.

iTaxi oferuje te wirtualny taksometr – monitoring trasy i kwoty przejazdów w celu zniwelowania nadpłat. Sprawdzanie rachunku tasówkarza w raz z przejechaną trasą.

Firma iTaxi pobiera od taksówkarzy 2,44 zł za każdy przejazd, bez zależności o długości przejazdu. Natomiast w przypadku bezgotówkowych przejazdów dla firm jest to 5% od kwoty przejazdu.

Aplikacja oferuję usługi przewoźników znajdujących się w następujących miastach: Gdańsk, Gdynia, Karaków, Łódź, Sopot, Poznań, Warszawa oraz Wrocław. Aplikacji działa już od dwóch lat.

Wirtualne lokalizacje

Badania przeprowadzone przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych pokazały, że osoby najczęściej korzystają z taksówek sporadycznie ponieważ nie czują się komfortowo i uważają, że taksówkarze oszukują ich. Zdaniem Stefana Batorego aplikacja eliminuje te problemy i daje kontrolę zamawiającym. Jeśli klient nie jest zadowolony iTaxi gwarantuje zwrot dwukrotność zapłaconej sumy.

Nowi użytkownicy proszeni są o podanie swoich danych, standardowo jest to: imię, nazwisko, numer telefonu, e-mail oraz hasło. Po wpisaniu wszystkich danych pojawia się okno w którym wpisujemy otrzymany za pośrednictwem SMS cztero-cyfrowy kod aktywacyjny.

Po zalogowaniu, mamy dostęp do mapy świata opartej na Maps Google. Na mapie znajdują się ikony pokazujące gdzie znajdują się taksówki dostępne przez aplikacje iTaxi oraz ikonę z  naszą obecną lokalizacją. Użytkownicy mogą też wybrać inną lokalizacje gdzie taksówka ma po nich przyjechać.

Po wyborze adresu, otrzymujemy listę dostępnych taksówek, tych pochodzących z korporacji taksówkarskich jak i nie zrzeszonych przewoźników. Co więcej otrzymujemy informacje jak daleko taksówka znajduje sie od naszej obecnej lokalizacji oraz cenę za kilometr. Możemy również filtrować dostępne opcje na postawie ceny oraz czasu oczekiwania.

Po wyborze taksówki, wpisaniu danych zamawiającego (domyśle dane są już uzupełnione), oraz określeniu liczby pasażerów możemy śledzić na mapie trasę naszej taksówki oraz bezpośrednio połączyć się z kierowcą jeśli korzystamy z aplikacji na smartfony.

Uber nam nie groźny

Stefan Batory iTaxi
Stefan Batory, prezes zarządu iTaxi

Stefan Batory, pytany o działania bezpośreniej konkurencji czyli amerykańskiego serwisu Uber, stwierdził, że nie czuje najmniejszego zagrożenia. „Działalność Uber w Polsce nie ma racji bytu. Firma ta nie wniesie nic nowego na nasz rynek, co więcej, sama aplikacja łamie prawo polskie ponieważ kierowcy Uber nie prowadzą działalności gospodarczej i nie posiadają licencji. A przecież tak zwany przewóz osób jest w Polsce nielegalny” – mówi Stefan Batory. „Chyba że Uber zdecyduje się na współprace z z taksówkarzami i będzie tak jak my oferować ich usługi. Poza tym Uber ograniczy się tylko do Warszawy i będzie oferować tylko jedną formę płatności – kartą kredytową” – dodał Batory.

Firma iTaxi została założona przez obecnego prezesa firmy Stefana Batorego w 2012 roku.  Dzięki inwestycja Łukasza Wejcherta– jednego z najbogatszych Polaków w rankingu Forbesa- w iTaxi, usługa została uruchomiona w Warszawie i Krakowie. Później, do oferty firmy dołączyły kolejne miasta.