Ewa Bobkowska, prezes zarządu P.A. Nova SA.
Ewa Bobkowska, prezes zarządu P.A. Nova SA.

– Galeria Sanowa jest skomercjalizowana w 95 proc. Cały czas zastanawiamy się nad powiększeniem galerii o wielosalowe kino. Takie są oczekiwania mieszkańców Przemyśla. Nawet mamy już wygospodarowane miejsce, gdzie przy niewielkiej relokacji mogłoby powstać kino – mówi w rozmowie z portalem Retailnet.pl Ewa Bobkowska, prezes zarządu P.A. Nova SA.

Galeria Sanowa zlokalizowana jest w Przemyślu przy ul. Wojciecha Brudzewskiego 1 i od 2010 roku jest największym centrum handlowym w mieście. Doskonale położona, z szeroką ofertą handlową i usługową, z roku na rok staje się docelowym miejscem na zakupy coraz większej grupy mieszkańców Przemyśla i okolic, a także ze względu na bliskość granicy ukraińskiej (8 km od przejścia granicznego w Medyce), mieszkańców Ukrainy. Jej całkowita powierzchnia wynosi 60 tys. mkw., z czego około 22 tys. mkw. to powierzchnia najmu.

O atrakcyjności galerii decyduje obecność sklepów uznanych na rynku marek modowych: H&M, C&A, Cubus, Deichmmann, House, Cropp Town, Reserved, Wojas, Mohito, New Yorker, Douglas, 4F, CCC, szeroka oferta branży multimediów (Media Expert, Empik, Księgarnia Matras), a także strefa usług (pralnia, optyk, telefonia komórkowa). Zróżnicowana oferta strefy restauracyjnej oraz plac zabaw dla dzieci zachęcają klientów do spędzania wolnego czasu w galerii. Uzupełnieniem oferty jest wielobranżowy sklep Kaufland.

P.A. Nova jest inwestorem i generalnym wykonawcą Galerii Galena w Jaworznie. Firma oferuje kompleksową obsługę inwestycji budowlanych, posiada również własne obiekty handlowe. Są to między innymi galerie i parki handlowe w miejscowościach do 100 tys. mieszkańców, takie jak Galeria Sanowa w Przemyślu, Odrzańskie Ogrody w Kędzierzynie Koźlu oraz obiekty w Kluczborku, Stalowej Woli, Chorzowie, Raciborzu i Andrychowie.

P.A. Nova jest wystawcą jesiennej edycji Shopping Center Forum 2014. Spółka na stoisku 2.3 zaprezentuje projekt centrum handlowego Galeria Galena w Jaworznie.