pgp awizomaty

Awizomaty Polskiej Grupy Pocztowej pozwalają konsumentom na odbiór przesyłek awizowanych i niewielkich paczek, bez konieczności udawania się do placówki pocztowej operatora – wystarczy awizo i dowód osobisty by odebrać list lub paczkę. PGP obecnie posiada 100 awizomatów w całej Polsce i planuje zainstalować kolejne 51 urządzeń.

Całodobowy odbiór

Korzystanie z awizomatu wymaga rejestracji na stronie internetowej PGP S.A., później otrzymujemy umowę, którą kurier dostarczy w dogodnym dla nas terminie. Po podpisaniu umowy, użytkownik otrzymuje e-mail oraz list z dalszymi instrukcjami i naklejką awizomatów, którą należy umieścić na własnej skrzynce pocztowej. Kolejnym krokiem jest wpisanie kodu aktywacyjnego z listu na stronie PGP S.A. W ten sposób konto staje się aktywne.

„Docelowo chcemy pokryć siecią awizomatów całą Polskę. Awizomat to przede wszystkim wygoda, całodobowy dostęp i szybkość odbioru przesyłki. Nie trzeba już stać na poczcie by odebrać przesyłkę awizowaną” – powiedział Witold Szczurek, prezes zarządu PGP S.A.

Dzięki awizomatom konsumenci mogą odbierać wszystkie rodzaje przesyłek awizowanych z wyjątkiem przesyłek sądowych – PGP poinformował że wkrótce postara się to zmienić.

„Będziemy zachęcać ustawodawcę, aby umożliwili Polakom korzystanie z najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie usług pocztowych” – powiedział Szczurek.

Awizomaty PGP
Sieć awizomatów PGP pokrywa już cały kraj

Nowe usługi pocztowe

Awizomaty to nie pierwszy innowacyjny produkt PGP. W lutym rozpoczęła ona w sądach w Białymstoku wdrażanie rewolucyjnej usługi – Elektronicznego Potwierdzenia Odbioru (EPO). Pod koniec czerwca natomiast EPO wystartowało w sądach w Kielcach, a na początku lipca we wszystkich sądach w Krakowie. PGP deklaruje, że jest gotowa do wdrażania EPO w kolejnych miastach, gdzie kończy szkolenie pracowników i implementację sprzętu i oprogramowania. „Będziemy zachęcać ustawodawcę, aby umożliwili Polakom korzystanie z najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie usług pocztowych” – powiedział Szczurek.

[fve][youtube http://www.youtube.com/watch?v=5elUWDaaa5Y&w=239&h=109][/fve]

Polska Grupa Pocztowa S.A. jest alternatywnym operatorem pocztowym świadczącym usługi doręczania przesyłek masowych nadawanych przez firmy i instytucje, czyli Klientów z sektora biznesowego. PGP również posiada usługi skierowana na e-commerce i oferuję usługę generowania i dystrybucji faktur elektronicznych.