Kolekcja Redan
Kolekcja Redan

Ze względu na utrzymującą się od początku tego roku bardzo skomplikowaną sytuację polityczną, praca placówek handlowych w niektórych rejonach Ukrainy jest mocno utrudniona – poinformował zarząd spółki Redan, właściciel sieci sklepów Top Secret i TextilMarket.

Jak poinformował zarząd spółki, sklep Top Secret w Lugańsku jest czasowo zamknięty, a działająca w Doniecku placówka ma utrudnienia z dostarczaniem towaru. W pozostałych regionach Ukrainy sytuacja jest unormowana.

Czerwiec był też kolejnym miesiącem, w którym utrzymało się osłabienie hrywny wobec złotego, powodujące stale niższą wartość sprzedaży uzyskiwanej na Ukrainie po jej przeliczeniu na złotówki. Sprzedaż przez internet, poprzez nowo otwartą platformę e-commerce, przebiega bez zakłóceń – poinformował zarząd Redan SA.

Sklep on-line na Ukrainie, pomimo 30 proc. spadku sprzedaży w złotówkach w wyniku osłabienia kursu hrywny w czerwcu br. wypracował kolejne wzrosty w ujęciu rok do roku. Dynamika w poszczególnych obszarach wyglądała następująco: wzrost sprzedaży w UAH – 11 proc., wzrost liczby transakcji – 63 proc., wzrost liczby wejść na stronę – 39 proc., wzrost skuteczności działań marketingowych – 17 proc.

Pomimo ograniczeń w prowadzeniu biznesu na Ukrainie, 12 lipca we Lwowie został uruchomiony kolejny franczyzowy sklep outletowy, który jest już czwartym w tym kraju. Otwarcie piątego sklepu outletowego, jak zapowiedział zarząd, planowane jest w Charkowie. W planach spółki jest również uruchomienie kolejnego sklepu franczyzowego Top Secret w Kijowie.

Przypomnijmy, na koniec marca tego roku spółka Redan na Ukrainie posiadała 11 sklepów własnych, 30 sklepów franczyowych oraz sklep online Top Secret. W związku z trudną sytuacją polityczną, spółka zdecydowała się zamknąć kilka placówek. Wówczas pojawił się także pomysł na otwieranie franczyzowych sklepów outletowych, które będą zajmować się tylko wyprzedażą stoków po zamkniętych sklepach regularnych.