Dekada Malbork
Dekada Malbork

Dekada Malbork – dziesiąta inwestycja spółki Dekada Realty, wzbogaciła się o kolejnego najemcę w branży fashion. Dwupoziomowy sklep o największej w obiekcie powierzchni otworzy sieć odzieżowa H&M.

Dekada Malbork będzie dwukondygnacyjną galerią handlową z podziemnym parkingiem mieszczącym 100 pojazdów. Właśnie rozpoczęły się pierwsze prace na jej budowie, a otwarcie zaplanowane jest na II poł. 2015. Obiekt będzie zlokalizowany w ścisłym centrum miasta, między główną arterią komunikacyjną – Al. Rodła, oraz popularnym, śródmiejskim deptakiem – ul. Kościuszki.
– Ze względu na swój charakter oraz lokalizację w pobliżu zabytkowego centrum miasta i głównej ulicy handlowej, projekt cieszy się dużym powodzeniem wśród sieci handlowych. Obecnie poziom komercjalizacji malborskiej Dekady sięga już niemal 70 proc. i wciąż prowadzimy obiecujące negocjacje dotyczące wynajmu ostatnich wolnych lokali. H&M to renomowana marka, która dzięki swojej popularności przyciągnie klientów z całego regionu i wyróżni ofertę naszego obiektu wśród innych, lokalnych obiektów handlowych – mówi Radosław Gadomski, Commercial Director BOIG Property Consulting, który odpowiada za komercjalizację obiektu.

W salonie marki H&M znajdzie się szeroki asortyment odzieży damskiej, męskiej i dziecięcej, jak również obuwia i dodatków. Do tej pory, by zakupić produkty tej sieci, okoliczni mieszkańcy musieli jeździć do Trójmiasta lub Tczewa, oddalonych o kilkadziesiąt kilometrów.

Umowy najmu w galerii podpisały także już takie firmy jak: RTV Euro AGD – sieć detaliczna z asortymentem multimedia/RTV/AGD, sklep obuwniczy CCC oraz Rossmann – sieciowy supermarket drogeryjny.

Łączna powierzchnia najmu malborskiej Dekady to 5, 4 tys. mkw., na której znajdzie się 20 lokali handlowych i punktów usługowych, w tym sklepy obuwnicze i odzieżowe, salon ze sprzętem RTV i AGD, drogeria, apteka oraz inne punkty handlowe i usługowe. Galeria położona będzie w sąsiedztwie dworców PKP i PKS, pobliskich osiedli mieszkaniowych oraz zabytkowej malborskiej starówki i obejmie swoim zasięgiem 96 tys. mieszkańców regionu.

Firma Dekada Realty zaprezentuje wszystkie swoje projekty podczas Shopping Center Forum 2014 przy stoisku nr 4.8