Park Handlowy Miejsce Piastowe
Park Handlowy Miejsce Piastowe

Spółka Rank Progress otrzymała od MBanku Hipotecznego kredyt na budowę parku handlowego koło Krosna. Deweloper zaciągnął kredyt budowlano-hipoteczny w wysokości 3,33 mln euro tj. około 13,7 mln zł.

Pożyczka została udzielona na sfinansowanie budowy parku handlowego w Miejscu Piastowym koło Krosna.

Obiekt będzie miał około 4,7 tys. mkw. powierzchni najmu oraz parking na 234 auta. Budowa parku handlowego rozpoczęła się w maju 2014 roku, a jej zakończenie zaplanowano na czwarty kwartał 2014 roku.

Aktualnie na terenie budowy Parku handlowego w Miejscu Piastowym k. Krosna zakończyły się już roboty makroniwelacyjne, przygotowujące podłoże pod centrum handlowe. Równolegle, trwają prace ziemne i instalacyjne w obrębie parkingów oraz strefy dostaw, a także wykonywanie konstrukcji żelbetonowej obiektu. Następnym etapem prac, zaplanowanym na sierpień br., będzie montaż konstrukcji stalowej centrum oraz jego zadaszenie.

– Prace na terenie naszej inwestycji w Miejscu Piastowym k. Krosna prowadzone są od maja br. Po zakończeniu konstrukcji żelbetonowej obiektu i rozpoczęciu montażu konstrukcji stalowej, obiekt nabierze już pierwszych kształtów – mówi Łukasz Gruszczyński, dyrektor Marketingu Rank Progress SA.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma AMB Group, która wykona prace za 9,5 mln zł netto.

Park Handlowy w Miejscu Piastowym k. Krosna to kolejny z projektów Rank Progress z zakresu realizowania małoformatowych centrów handlowych w miastach liczących poniżej 50 tysięcy mieszkańców. W 2013 roku inwestor otworzył Pasaż Wiślany w Grudziądzu, a w połowie maja br. zostało oddane do użytku Pogodne Centrum w Oleśnicy.