Park Handlowy Miejsce Piastowe
Park Handlowy Miejsce Piastowe
Park Handlowy Miejsce Piastowe
Park Handlowy Miejsce Piastowe

Spółka Rank Progress otrzymała od MBanku Hipotecznego kredyt na budowę parku handlowego koło Krosna. Deweloper zaciągnął kredyt budowlano-hipoteczny w wysokości 3,33 mln euro tj. około 13,7 mln zł.

Pożyczka została udzielona na sfinansowanie budowy parku handlowego w Miejscu Piastowym koło Krosna.

Obiekt będzie miał około 4,7 tys. mkw. powierzchni najmu oraz parking na 234 auta. Budowa parku handlowego rozpoczęła się w maju 2014 roku, a jej zakończenie zaplanowano na czwarty kwartał 2014 roku.

Aktualnie na terenie budowy Parku handlowego w Miejscu Piastowym k. Krosna zakończyły się już roboty makroniwelacyjne, przygotowujące podłoże pod centrum handlowe. Równolegle, trwają prace ziemne i instalacyjne w obrębie parkingów oraz strefy dostaw, a także wykonywanie konstrukcji żelbetonowej obiektu. Następnym etapem prac, zaplanowanym na sierpień br., będzie montaż konstrukcji stalowej centrum oraz jego zadaszenie.

– Prace na terenie naszej inwestycji w Miejscu Piastowym k. Krosna prowadzone są od maja br. Po zakończeniu konstrukcji żelbetonowej obiektu i rozpoczęciu montażu konstrukcji stalowej, obiekt nabierze już pierwszych kształtów – mówi Łukasz Gruszczyński, dyrektor Marketingu Rank Progress SA.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma AMB Group, która wykona prace za 9,5 mln zł netto.

Park Handlowy w Miejscu Piastowym k. Krosna to kolejny z projektów Rank Progress z zakresu realizowania małoformatowych centrów handlowych w miastach liczących poniżej 50 tysięcy mieszkańców. W 2013 roku inwestor otworzył Pasaż Wiślany w Grudziądzu, a w połowie maja br. zostało oddane do użytku Pogodne Centrum w Oleśnicy.