zalando strategia online

Największy europejski dystrybutor odzieży w internecie właśnie ogłosił, że pierwszy kwartał 2014 był rentowny. To pierwsza taka informacja w historii działalności firmy Zalando. Perspektywy są znakomite, bo w tym samym czasie sprzedaż skoczyła o 35% . Jakie są tajemnicy rynk0wego sukcesu firmy?

Władze firmy spodziewają się, że w drugim kwartale 2014 wzrost sprzedaży sięgnie 28% . Łączny przychód w pierwszym półroczu 2014 sięgnie wiec miliarda euro. W tym samym okresie 2013 było to 809 milionów euro.

Dla Zalando, był to pierwszy jak dotąd kwartał, który przyniósł zysk. „Niewzruszeni dążymy do celu. A tym celem jest osiągnięcie EBIT break-even na poziomie grupy za cały rok 2014 ” –  mówi agencji Reutera Rubin Ritter, członek zarządu Zalando.

zalando sprzedaż online
Polska wersja sklepu Zalando

Sukces był możliwy między innymi dzięki restrukturyzacji w głównym centrum logistycznym w mieście Mönchengladbach oraz uruchomieniu na międzynarodowym rynku aplikacji mobilnej. Pierwszym kwartale 2014 była ona ściągana 3,8 miliona razy i odpowiadała za 41% sprzedaży mobilnej

W maju 2014 Zalando ogłosił plany wejścia na giełdę. Ma się to stać trzecim kwartale 2014. Wartość firmy jest dziś szacowana na od pięciu do nawet dziewięciu miliardów dolarów.

Zalando to sklep internetowy z odzieżą i obuwiem, z siedzibą w Berlinie. Założony w 2008 roku sprzedaje produkty 1500 różnych marek, które dostarcza do 15 różnych krajów. Sklep został stworzony przez fundusz inwestycyjny Rocket Internet.