Cinema 3D
Cinema 3D

Cinema 3D – sieć nowoczesnych multipleksów kinowych, która działa na polskim rynku od trzech lat, planuje uruchomić kina w 5 nowych lokalizacjach.

– Naszym nadrzędnym celem jest stały rozwój. Uważamy, że na terenie Polski jest jeszcze wiele miejsc, w których brakuje nowoczesnego kina zapewniającego mieszkańcom dostęp do najnowszych premier filmowych w najlepszej dostępnej jakości obrazu i dźwięku. Dlatego planujemy kolejne otwarcia naszych kin w lokalizacjach takich jak Biała Podlaska, Gdańsk, Świnoujście, Głogów oraz Gorzów Wielkopolski – mówi w rozmowie z portalem Retailnet Jarosław Pantol, wiceprezes zarządu Cinema 3D SA.

Pierwsze kino sieci Cinema 3D zostało otwarte w Galerii Twierdza w Kłodzku w styczniu 2011 roku. Kolejne multipleksy w Galerii Tęcza w Kaliszu (styczeń 2012) i Galerii Świdnickiej w Świdnicy (marzec 2012). W grudniu 2012 roku sieć Cinema 3D otworzyła swoje czwarte kino w Galerii Leszno w Lesznie.

Najbliższe z planowanych otwarć, to kino w aktualnie rozbudowywanym centrum handlowym zlokalizowanym w Białej Podlaskiej. Czterosalowe kino zajmie 1350 mkw. powierzchni i pomieści 600 widzów. Jak informuje zarząd sieci, zostanie otwarte jeszcze w tym roku.

Obecnie sieć Cinema 3D posiada 3845 miejsc w 16 salach kinowych. Wszystkie kina wyposażone są dodatkowo w barki z napojami i przekąskami.