Fabryka Formy
Fabryka Formy

Obecnie sieć klubów Fabryka Formy liczy 6 punktów zlokalizowanych m.in. w centrach handlowych. – Jesienią tego roku planujemy otworzyć dwa kluby: w Atrium Felicity w Lublinie oraz w Atrium Copernicus w Toruniu. Na przełomie 2014/2015 planujemy kolejne otwarcia, m.in. w Jelenie Górze (Galeria Sudecka) – mówi redakcji Retailnet.pl Alicja Liczba, Dyrektor Marketingu i PR Fabryka Formy SA.

– Optymalna powierzchnia klubów Fabryki Formy to 1,5 tys. mkw. Staramy się, żeby nasze kluby tyle właśnie liczyły – ze względu na organizowany podział stref do ćwiczeń i przestronna salę do zajęć grupowych oraz szatnie z saunami – dodała Alicja Liczba.

W 2014 roku otwarto już dwa kluby fitness Fabryka Formy: w Galerii Amber (Kalisz) o powierzchni 1,3 tys. mkw., a także w Galerii Mallwowa (Poznań) o powierzchni ponad 1,4 tys. mkw.

Fabryka Formy
Fabryka Formy

Fabryka Formy SA od 2009 roku prowadzi działalność w obszarze Fitness&Wellness, od 2011 roku jest również notowana na rynku NewConnect. Przyjęty przez spółkę model biznesowy zakłada budowę nowoczesnej sieci centrów fitness w Polsce pod nazwą Fabryka Formy. Obecnie sieć składa się z 6 klubów: Cinema City Kinepolis, Galeria Green Point, Galeria Sucholeska Suchy Las, Galeria Mallwowa (Poznań), CH Panorama (Gorzów Wlkp.) oraz w Galeria Amber (Kalisz). Pierwszy klub Fabryki Formy, który powstał w 2009 roku, ma ponad 3 tys. mkw., kolejne – około 1,5 tys.–1,7 tys. mkw.

W zakończonym roku obrotowym 2013 przychody ze sprzedaży spółki Fabryka Formy SA wyniosły prawie 11,9 mln zł, co stanowi 102 proc. wzrost w stosunku do wyniku roku poprzedniego.