Gemini Park Bielsko-Biała
Gemini Park Bielsko-Biała

Rozbudowane w tym roku Centrum Handlowo-Rozrywkowe Gemini Park Bielsko-Biała to jeden z projektów, który na tegorocznym Shopping Center Forum przedstawi krakowska firma Gemini Holding. W trakcie wydarzenia będzie można porozmawiać o potencjale i komercjalizacji tego obiektu.

– Tegoroczne targi Shopping Center Forum to pierwsza impreza branżowa, na której zaprezentowane zostanie rozbudowane Gemini Park Bielsko-Biała, dlatego jest to dla nas wydarzenie wyjątkowe. Liczymy, że w trakcie jego trwania będziemy mogli przedstawić efekty ogromnej pracy, jaką włożyliśmy w rozbudowę obiektu. Zwiększenie powierzchni, nowe marki i zmiana strategii to tylko jeden z kilku elementów, którymi mamy nadzieję zainteresować naszych przyszłych najemców i partnerów biznesowych – mówi w rozmowie z portalem Retailnet Krzysztof Brączek, dyrektor Centrum Handlowego Gemini Park Bielsko-Biała.

W kwietniu br. zakończyła się rozbudowa obiektu. Obecnie posiada on ponad 40 tys. mkw. GLA, a grono najemców zwiększyło się do 120. Większość z nich to znane marki o zasięgu europejskim i krajowym, ale wśród nich są także regionalni przedsiębiorcy, którzy wyróżniają obiekt na tle konkurencji.

Zmienił się także profil obiektu – po rozbudowie bielskie Gemini Park dysponuje kompleksową ofertą skierowaną do całych rodzin. W obiekcie znajduje się kino, cukiernie, lodziarnie, sklepy z zabawkami, ubraniami i meblami dla dzieci, a także unowocześnione pokoje przyjazne rodzicom z małymi dziećmi, specjalne toalety dla najmłodszych oraz miejsca rozrywki, m.in. kolorowe bujaki, karuzele, ścianki z klockami, pociąg jeżdżący po całym obiekcie itp. Tuż obok centrum zaaranżowany został park z atrakcjami dla dzieci oraz plaża. Uzupełnieniem oferty obiektu są eventy przygotowane z myślą o małych dzieciach i całych rodzinach, m.in. o charakterze rekreacyjnym, sportowym i kulturalnym.

Przypomnijmy, Centrum Handlowo-Rozrywkowe Gemini Park Bielsko-Biała znajduje się w południowej części miasta, pomiędzy trzema najważniejszymi arteriami: Partyzantów, Żywiecką i Bora Komorowskiego. Swoim zasięgiem obejmuje Podbeskidzie i tereny przygraniczne Czech i Słowacji. Dzięki dobrze rozplanowanemu układowi drogowemu, sprawnej komunikacji z centrum Bielska-Białej oraz lokalizacji przy największych osiedlach mieszkaniowych i głównych trasach turystycznych, Gemini Park jest chętnie odwiedzane nie tylko przez mieszkańców regionu, ale i turystów. Strefa zasięgu obiektu to ponad 600 tys. mieszkańców, natomiast po ukończeniu inwestycji drogowych łączących miasto z południową granicą, jego zasięg dodatkowo wzrośnie.

Do największych najemców należą: hipermarket Real oraz 10-salone kino sieci Cinema City. Ofertę obiektu tworzą znane, zagraniczne marki, m.in. H&M, Bershka, Stradivarius, C&A, New Yorker, Kazar, Camaieu, Jacqueline Riu, Ecco, Douglas, Venezia, Hebe oraz wiodący polscy detaliści, m.in. Reserved, Sinsay, Cropp, House, Mohito, Monnari, Solar, Pako Lorente, Taboo, Home&You, Empik, CCC, RTV Euro AGD, Ziaja, Wojas, New Men Style, Swiss, Pepco, Morani, Italian Fashion czy Ryłko. Asortyment dla najmłodszych oferują firmy: 5.10.15, Smyk, MMDadak, RIK, plac zabaw Rajska Wyspa i Meblik. Do strefy gastronomicznej należą: Pizza Dominium, KFC, Subway, Sushi Samuraj, Mount Blanc, Lodomania, kawiarnia The Coffee Factory, Dolce Vita, Cukiernia Sowa, restauracja RonDel i pizzeria De Gusto. Sektor usługowy tworzy m.in. pralnia 5’a Sec, Twoje Centrum Podróży, Manso E-Papierosy, Telakces, Bank Millennium, Beauty Concept by OPI, Studio Fryzjerskie Pegi oraz Poczta Polska. W najbliższym czasie otwarte zostaną kolejne salony znanych i popularnych marek, m.in. już we wrześniu pierwszych klientów powita największy w południowej Polsce klub fitness Be Fit.

Za wynajem Gemini Park Bielsko-Biała odpowiada GREM Gemini Real Estate Management we współpracy z BOIG Property Consulting oraz Cushman & Wakefield. Firma GREM Gemini Real Estate Management jest jednocześnie zarządcą Centrum.

Gemini Holding to krakowska firma, która od ponad dwudziestu lat działa na polskim rynku deweloperskim. Historia firmy rozpoczęła się w 1993 roku od współpracy z British Petroleum. W kolejnych latach współpracowała przy realizacji obiektów dla sieci: Géant, Carrefour, Tesco, Lidl na terenie całej Polski. Przełomowym krokiem w rozwoju firmy było rozpoczęcie budowy nowoczesnych centrów handlowych przez spółki należące do Gemini Holding. W portfolio znajdują się dwa takie obiekty: Gemini Park Bielsko-Biała, otwarty w maju 2009 r. i Gemini Park Tarnów otwarty w sierpniu 2010 r.

Swoje projekty podczas Shopping Center Forum 2014 Gemini Holding zaprezentuje przy stoisku 4.6/4.7