Amazon e-commerce

Nowe centra logistyczne firmy Amazon pod Wrocławiem i Poznaniem zostaną oficjalnie otwarte we wrześniu i październiku 2014. Firma już  poszukuje pracowników.

W sierpniu Amazon rozpocznie rekrutację na stanowiska produkcyjne w polskich centrach logistycznych. Osoby, które zostaną przyjęte do pracy, będą mogły liczyć na stawkę godzinową w wysokości co najmniej 12,5-13 zł brutto, premie wynoszące do 15% wynagrodzenia oraz prywatną opiekę medyczną i ubezpieczenie na życie.

Rekrutacja już trwa

W każdym z centrów logistycznych przyjętych zostało już kilkudziesięciu pracowników na stanowiska kierownicze oraz stanowiska wsparcia, w tym specjaliści z zakresu HR, finansów, IT, utrzymania infrastruktury, inżynierii oraz działalności operacyjnej.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z postępu w budowie naszych obiektów. Zdążymy z ich otwarciem jeszcze przed planowanym wcześniej terminem oraz na czas przed sezonem świątecznym. Chcielibyśmy podziękować za wysiłek włożony w realizację tych niezwykłych obiektów wszystkim zaangażowanym osobom” – powiedział Tim Collins, dyrektor operacyjny Amazon na Europę.

Praca na etat

Od 11 sierpnia aplikacje na stanowiska produkcyjne będzie można składać za pośrednictwem specjalnego serwisu internetowego, gdzie obecnie trwa rekrutacja na stanowiska liderów zespołów.

Wszyscy zatrudnieni podpiszą umowy o pracę. Rekrutacja pracowników zatrudnianych na czas określony przed sezonem świątecznym rozpocznie się w późniejszym terminie. W sumie każde z centrów logistycznych Amazona ma zatrudniać 2 tys. stałych pracowników i 3 tys. sezonowych.

Każda z dwóch hal budowanych w naszym kraju ma blisko 100 tys. metrów kwadratowych powierzchni, a łączna wartość inwestycji przekracza 100 milionów euro. Oba centra logistyczne są budowane głównie z myślą o obsłudze rynku Niemieckiego.