Matras
Matras

Urośnie sieć księgarni Matras. Aktualnie spółka ma 174 punkty handlowe zlokalizowane na terenie całego kraju. W planach firmy jest ekspansja m.in. w centrach handlowych.

– W 2014 roku Matras konsekwentnie kontynuuje rozwój, koncentrując się na lokalizacjach zapewniających duży ruch. Będziemy otwierać nowe księgarnie głownie w centrach handlowych. Obecnie mamy podpisanych już 6 nowych umów najmu, w sprawie kolejnych toczą się negocjacje – mówi w rozmowie z portalem Retailnet Henryk Radomski, Real Estate Director Matras.

Matras zamierza otwierać swoje księgarnie na terenie całego kraju, metraż punktów handlowych w zależności od lokalizacji ma od 40 do ok. 600 mkw. Większość księgarni znajduje się na ternie centrów handlowych (102 lokalizacje, tj. blisko 14 tys. mkw. powierzchni handlowej), ale spółka nie wyklucza także lokalizacji przy ulicach handlowych.

Przypomnijmy, aktualnie Matras wynajmuje dla swoich wszystkich księgarni blisko 23 tys. mkw. powierzchni handlowej. Pierwsza księgarnia Matras, która została otwarta na terenie centrum handlowego, to księgarnia w CH Sfera w Bielsko Białej otwarta w marcu 2004 roku o powierzchni 200 mkw. W tym roku otwarto lokale, m.in. w Elblągu CH Ogrody, Markach M1, Krakowie Dworzec PKP, Kaliszu- Galeria Amber.

W swoich księgarniach Matras oferuje ponad 120 tys. tytułów książek i kilka milionów egzemplarzy od literatury pięknej, poprzez biografie, aż po książki dla dzieci. Matras współpracuje na stałe ze 120 księgarniami niezależnymi, zaopatruje około 100 bibliotek oraz dostarcza książki do 1,5 tys. księgarń i 1,9 tys. innych odbiorców (szkoły, instytucje publiczne, firmy) oraz współpracuje z ok. 1,5 tys. wydawcami.

Z przedstawicielami sieci Matras, jak co roku, będzie można się spotkać podczas Shopping Center Forum 2014 Fall Edition. Forum odbędzie się 17-18 września 2014 roku w Warszawie.