Atrium Copernicus
Atrium Copernicus

Spółka Atrium realizuje rozbudowę centrum handlowego Atrium Copernicus w Toruniu. – Pierwsza faza tego projektu została już zrealizowana: powiększyliśmy liczbę miejsc parkingowych poprzez dobudowanie parkingu wielopoziomowego. Natomiast w pierwszym kwartale przyszłego roku zaprosimy klientów na zakupy do nowych salonów w rozbudowywanej części galerii – mówi portalowi Retailnet.pl Jolanta Wawrzyszuk, Head of Asset Management, Atrium Poland Real Estate Management.

Co skłoniło Was do rozbudowy Atrium Copernicus?

Dotychczasowe funkcjonowanie tego centrum przez kilka lat pokazało, że to miejsce ma potencjał na znacznie większy obiekt handlowy, nie tylko biorąc pod uwagę podaż powierzchni handlowej ale także potencjał siły nabywczej, zwyczaje zakupowe klientów oraz zainteresowanie rynkiem i lokalizacją ze strony sieci handlowych. Równocześnie z rozbudową przygotowujemy modernizację istniejącej części, gdzie podnosimy jakość powierzchni handlowej.

Jak duży jest potencjał rynku handlowego w Toruniu? Czy po rozbudowie Atrium Copernicus wypełni całkowicie ten rynek?

Według ostatnich raportów rynkowych, w tym m.in. Polskiej Rady Centrów Handlowych, pod względem nasycenia powierzchnią handlową Toruń nadal znajduje się poniżej średniej dla miast w przedziale od 200 do 400 tysięcy mieszkańców. Już to świadczy o jego wysokim potencjale. Nie można również zapominać, że ze względu na swoje położenie, Toruń jest także miejscem zakupów dla mieszkańców okolicznych, niemałych, miejscowości. Trudno powiedzieć, czy rozbudowane Atrium Copernicus całkowicie nasyci rynek. To, co wiemy na pewno, to fakt, że obiekt rozszerzy swoją ofertę, stając się największym centrum w mieście z najszersza ofertą handlową

Po rozbudowie obiekt będzie dysponował powierzchnią najmu 47 tys. mkw. GLA. O ile mkw. zatem zwiększy się galeria?

W trakcie rozbudowy toruńskie centrum powiększy się o dodatkowe 17 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni handlowej. Powstał już dwupoziomowy parking na ponad 500 miejsc postojowych. Dodatkowo rozbudowywana jest część handlowa na parterze. Pod nią również powstanie parking podziemny na ponad 300 miejsc. Istniejącą część obiektu połączymy z nową łącznikiem w formie placu, który będzie jednocześnie centralnym wejściem do całego kompleksu. Powstanie w ten sposób swoista dominanta w postaci rotundy, która w przyszłości będzie centralnym miejscem spotkań dla klientów oraz jednocześnie miejscem organizacji eventów.

Podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum 2014 Atrium Poland Real Estate Management zaprezentuje całe portfolio obiektów handlowych działających w Polsce. Szczegółowe informacje na temat poszczególnych centrów handlowych udzielą przedstawiciele spółki na stoisku 6.2.