wino sprzedaż online

Firma hybris należąca do SAP, obecnie pracuje nad rozwiązaniem oraz aplikacją o nazwie Smart Wine Shelf. System pozwala stworzyć „inteligentny regał na wino”, który ułatwia klientom wybór win dopasowanych do ich preferencji.

Połączenie zespołu hybris w raz z oddziałem arvato Systems, integratorem systemów do obsługi handlu elektronicznego i partnerem hybris od 2007 r., pozwoliło stworzyć zespół, który wprowadzi nowe technologie do branży e-commerce.

Innowacyjne rozwiązania

Za pomocą aplikacji mobilnej o nazwie „Wine Wizard” zainstalowanej na smartfonie lub tablecie klient będzie mógł wybrać wino znajdujące się na półce sklepowej. Po wpisaniu w aplikacji swoich preferencji (łącznie 10 kategorii wyboru – pięć dla białego wina i pięć dla czerwonego) inteligenta półka sklepowa podświetli lampami LED wino, które najlepiej odpowiada wpisanym przez użytkownika kategoriom. Rozwiązanie wykorzystuje takie technologie jak iBeacon w celu przekazywania informacji.

Jeśli klient wybierze jedną z podświetlonych butelek, na ekranie przymocowanym do półki pojawią się dodatkowe informacje na temat konkretnego wina, w tym ogólny stopień zgodności z upodobaniami klienta oraz kryteria, na których opiera się rekomendacja.

[fve][youtube http://www.youtube.com/watch?v=ubal9YxA0LA&w=854&h=510][/fve]

Wszystkie działania aplikacji odbywają się w chmurze.

Powiększ obraz

hybris wine shelf
Rozwiązania techniczne oraz schemat przekazywania informacji przez Smart Wine Shelf

Narzędzia analityczne

Każda interakcja klienta z inteligentnym regałem Smart Wine Shelf generuje dane, które później można wykorzystać do badań zachowań konsumentów. Takie rozwiązanie łączące doświadczenia klienta w raz możliwością analizy zachowania stanowi idealne narzędzie dla sprzedawców detalicznych.

„Jesteśmy wieloletnim partnerem firmy hybris w dziedzinie wdrożeń i rozwijania produktów, dlatego nasz nowy, wspólny projekt jest logicznym rozszerzeniem naszej relacji biznesowej. Bardzo cieszymy się z połączenia naszych możliwości. Jesteśmy świadkami szybkich zmian i rozwoju branży handlu detalicznego. Razem z zespołem hybris Labs chcemy przewidywać następne, zmiany w branży handlowej” – wyjaśnił Georg Kreimer, kierownik ds. rozwoju produktów w firmie arvato Systems North America.

Obecnie „innowacyjny regał” jest w fazie testów, firma hybris niedawno poinformowała, że stara się o patent SAP i najprawdopodobniej uzyska go we wrześniu 2014.

Nie jest to pierwsze rozwiązanie dla detalistów e-commerce firmy hybris Labs. Wśród innych produktów znajdują się takie rozwiązania jak Stream, czyli system umożliwiającą połączenie telewizji z zakupami internetowymi i ich synchronizację z urządzeniem mobilnym. Innym przykładem jest integracja zakupów z mediami społecznościowymi za pośrednictwem urządzenia mobilnego i usług uzależnionych od lokalizacji.