Salon CCC w Centrum Handlowym Agria Park
Salon CCC w Centrum Handlowym Agria Park

– Obecnie sklepy CCC otwieramy tylko i wyłącznie w centrach handlowych. Natomiast planujemy uruchomić flagowy sklep marki w jednym z najbardziej znanych i uczęszczanych miejsc w Europie. Chodzi o lokalizację typu high street w Berlinie. Sklep zostanie otwarty we wrześniu tego roku i będzie naszą wizytówką na całą Europę tzw. „flagship store”. Liczymy, że sklep nie będzie służył tylko celom marketingowym, ale również będzie centrum zysków – powiedział redakcji Retailnet.pl Piotr Nowjalis, wiceprezes zarządu CCC SA.

– Zanim zdecydujemy się na podpisanie umowy najmu dla sklepu CCC za granicą, każdą lokalizację oglądamy ze wszystkich stron. Najpierw sprawdzane są przez prezesów naszych spółek w danym kraju, a potem zatwierdzane osobiście przez prezesa Dariusza Miłka. Mamy tak dużo ofert, że wybieramy tylko najlepsze lokalizacje – dodał Piotr Nowjalis.

W latach 2014 i 2015 grupa CCC zamierza skoncentrować swoje wysiłki na powiększeniu powierzchni handlowej w Polsce, Czechach, Rumunii, na Słowacji i Węgrzech oraz w Austrii, Słowenii, Chorwacji i Niemczech. W latach 2013–2015 powierzchnia handlowa powiększy się o około 200 tys. mkw. W 2013 – 42,3 tys. mkw., w 2014 – 75 tys. mkw., a w 2015 – 80–95 tys. mkw. Zarząd spółki CCC oczekuje, że tempo wzrostu przychodów ze sprzedaży znacząco przekroczy 30 proc. w roku 2014, a już w roku 2015 spółka przekroczy poziom 3 mld zł przychodów ze sprzedaży.

Aktualnie sieć sklepów CCC to ponad 700 placówek. Spółka CCC SA posiada salony w: Polsce, Czechach, Niemczech, Austrii, Słowenii, Chorwacji, Turcji, Kazachstanie, Rumunii, Rosji, na Słowacji, Węgrzech, Ukrainie oraz na Łotwie.