CityFit
CityFit

 

CityFit

Przybędzie klubów fitness sieci CityFit, która w lipcu tego roku zadebiutowała na polskim rynku otwierając pierwszą placówkę w centrum handlowym Plaza Rzeszów.

W planach spółki jest oddanie do użytku w najbliższym czasie kilku nowych punktów. Jeszcze w tym roku ruszą nowe placówki w Wałbrzychu, a pod koniec tego roku w Warszawie. – Naszym celem jest uruchomienie w ciągu 3 lat ok. 50 obiektów w całym kraju – powiedział w rozmowie z portalem Retailnet Nicholas Moses, dyrektor zarządzający CityFit.

Plan ekspansji zakłada, że w pierwszej kolejności kluby fitness powstaną w największych miastach Polski, m.in. w Krakowie, Gdańsku, Poznaniu czy Łodzi. – Poszukujemy atrakcyjnych powierzchni liczących od 1,2 tys. do 2 tys. mkw. także w innych miastach Polski. Docelowo chcemy w ciągu trzech lat otworzyć w Polsce 50 klubów – mówi Piotr Szymoński, dyrektor ds. ekspansji CityFit.

Jak zapowiadają przedstawiciele CityFit sieć zdecydowała się na ekspansję na polskim rynku ze względu na jego rozdrobnienie i brak podobnej oferty. Zdaniem właścicieli CityFit, wiele małych siłowni oferuje usługi niskiej jakości, a wysokiej cenie. Są też sieciowe kluby fitness, które oferują usługi wysokiej jakości, ale te są już bardzo drogie, a na to nie stać wielu Polaków. CityFit ma być alternatywą dla takich placówek. Wyróżnikami koncepcji całodobowych klubów jest rejestracja członków przez internet, atrakcyjne ceny, średnio o połowę niższe od konkurencji, oraz brak długoterminowych umów. Wejście do klubu odbywa się za pomocą odczytu schematu punktowego z linii papilarnych palca.

Przypomnijmy, właścicielem sieci jest brytyjski fundusz, który zamierza na inwestycje w Polsce przeznaczyć 100 mln zł.

Przedstawiciele sieci CityFit będą uczestnikami Shopping Center Forum 2014 Fall Edition.