Mydlarnia u Franciszka
Mydlarnia u Franciszka

Mydlarnia u Franciszka, sieć sklepów oferująca kosmetyki naturalne, otwiera nowe punkty handlowe.

W ostatnim czasie nowe placówki otwarto m.in. w takich miastach jak Tczew, Szczecin, Piła czy Gdańsk. W planach spółki jest otwieranie kolejnych lokalizacji. Z początkiem sierpnia 2014 roku ruszy nowy punkt handlowy w Krakowie.

Sieć Mydlarnia u Franciszka jest rozwijana za pomocą systemu franczyzowego. Sklepy sieci charakteryzuje różnorodność lokalizacji. Są to zarówno centra handlowe i galerie jak i główne ulice miast.

Franczyzobiorca powinien dysponować lokalem o powierzchni sali sprzedażowej od 20 mkw. do 30 mkw. Lokal pod szyldem Mydlarnia u Franciszka może mieć format sklepu w galerii handlowej bądź wyspy handlowej. Fraczyzodawca zastrzega sobie prawo akceptacji lokalu i wysokości czynszu najmu, pobiera jednorazową opłatę licencyjną w wysokości 1 zł i nie pobiera prowizji od obrotów franczyzobiorcy.

Franczyzodawca dla zainteresowanych prowadzeniem punktu handlowego zapewnia bezpłatne szkolenie właściciela placówki i jego pracowników (minimum 4 dni) w zakresie wiedzy o produktach i technik sprzedaży, kurs artystycznego pakowania produktów, projekt aranżacji lokalu, program lojalnościowy, materiały marketingowe, program B2B, stroje firmowe oraz wsparcie podczas całego okresu trwania umowy.

Przypomnijmy, sieć Mydlarnia u Franciszka działa od 2002 roku. Pierwszy sklep został otwarty w Katowicach. W 2009 roku spółka rozpoczęła ekspansję za pomocą systemu franczyzowego. Aktualnie w ramach sieci działa ponad 100 sklepów, w tym jeden w Anglii.