paypal finansowanie

Na Wyspach Brytyjskich PayPal chce pomóc małym oraz średnim przedsiębiorcom oferując nieoprocentowane pożyczki dla e-sprzedawców.

Wraz z nadejściem jesieni PayPal zacznie oferować nową usługę o nazwie PayPal Working Capital, która ma pomóc brytyjskim firmom rozwinąć ich biznes. Klienci biznesowi PayPal (w tym sprzedawcy na portalu eBay) będą mieli możliwość wzięcia zaliczki na poczet  najbliższej sprzedaży – takie rozwiązanie może okazać się idealnym zwłaszcza dla małych biznesów. Jak napisał PayPal na swoim blogu „detaliści mogą wykorzystać pożyczkę w celu zakupu towarów, przetłumaczenia strony sklepu na inny język, zwiększenia sprzedaży za granicą lub na cele marketingowe”.

Jak poinformował PayPal – na podstawie rządowych danych Wielkiej Brytanii – jedna trzecia małych i średnich przedsiębiorstw finansuje swoje działania z własnych funduszy. Niekorzystanie z pożyczek bankowych utrudnia takim firmom bieżącą działalność i uniemożliwia rozwój.

Zalety „PayPal Working Capital”

Rozwiązanie „PayPal Working Capital” ma wiele zalet. Natychmiast po wypełnieniu wniosku fundusze są dostępne na koncie. PayPal zatwierdza wniosek na postawie historii sprzedaży e-detalisty bez żadnej dodatkowej analizy biznesu.

Kolejną zaletą jest brak presji na spłatę pożyczki. Firmy mogą spłacać pożyczoną kwotę przeznaczając na ten cel cześć swoich zarobków, które wpłynęły na ich konto PayPal. Jeśli natomiast nie będą mieli wpływów ze sprzedaży danego dnia to nie muszą nic przekazywać na spłatę.

Oferta PayPal dla e-detalistów

PayPal podkreśla, że nowa usługa nie jest kredytem, a raczej „zaliczką na poczet przyszłej sprzedaży”. Nie ma więc konieczności sprawdzania zdolności kredytowej firmy. Pożyczki nie mają też wpływu finansowanie firmy z innych źródeł w przyszłości. Wystarczy że klienci zapłacą jednorazową opłatę stałą za korzystanie z usługi. Co więcej, PayPal nie nalicza żadnych dodatkowych opłat odraz odsetek.

PayPal Working Capital sprawdził się już w Stanach Zjednoczonych, gdzie ponad 140 millionów dolarów w postaci pożyczek trafiło do małych oraz średnich przedsiębiorców.

Aby dowiedzieć się więcej lub się zarejestrować wystarczy wejść na link: https://www.paypal-business.com/UK-WorkingCapital