bodymetrics e-commerce

Każdy kupujący chce żeby zakupione w e-sklepach ubrania zawsze leżały idealnie. Niestety bardzo często okazuje się że ubrania zmówione online, pomimo odpowiedniego rozmiaru, po prostu na nas nie pasują. A przecież współczesny konsument nie ma czasu na bieganie od sklepu do sklepu i mierzenie 20 kolejnych par spodni. Właśnie dlatego firma Bodymetrics opracowała zupełnie nowy rodzaj e-przymierzalni, która odmieni nasze zakupy.

Bodymetrics to nowoczesna przymierzalnia która dzięki czujnikom 3D PrimeSense potrafi dokonać ponad 100 rożnych pomiarów naszego ciała. Wszystkie pomiary są możliwe dzięki 16 czujnikom PrimeSens. Firma PrimeSens od 2013 roku jest własnością Apple, a technologia firmy jest używana między innymi w sensorach Microsoft Kinect.

Technologia wprost z gier wideo

Bodymetrics zadebiutował w 2012 roku na targach CES 2012 i od tamtej pory stale rozwija swój produkt. Obecnie skanery Bodymetrics dostępne są w dwóch sklepach Bloomingdale’s w Dolinie Krzemowej oraz Selfridges w Londynie.

Bodymetrics to nie tylko skaner ale też platforma online w której przechowywane są wszystkie nasze wymiary. Wystarczy tylko otworzyć własne konto „Bodymetrics Account”, w którym trzeba uzupełnić podstawowe dane takie jak imię, nazwisko, wiek, wzrost oraz waga.

Po wprowadzeniu danych klient wchodzi do przymierzalni i rozbiera się do bielizny. Po naciśnięciu przycisku na konsoli głównej 16 czujników zabiera się do pracy dokonując setki rożnych pomiarów naszego ciała. Na zewnątrz pracownik sklepu na urządzeniu mobilnym otrzymuje informacje o naszych wymiarach. W Bloomingdales urządzenie używane jest głównie do wyboru jeansów dla kobiet.

Wraz z wymiarami pracownik sklepu dostaje propozycje ubrań pochodzących z e-sklepu. W przyszłości firma planuje połączyć konta użytkowników z większą liczbą sklepów online.

[fve][youtube http://www.youtube.com/watch?v=AI_G6APh8OQ?feature=player_detailpage&w=640&h=360][/fve]

Bodymetrics w domu

Oprócz przymierzalni znajdujących się w sklepach użytkownicy wkrótce będą mogli skorzystać z aplikacji Bodymetrics w domu, dzięki swojej konsoli Xbox 360 oraz Xbox One. W planach firma ma wypuszczenie aplikacji która będzie dostępna w sklepie Xbox Live Marketplace. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownicy sami dokonają niezbędnych pomiarów oraz zamówią ubrania bez ryzyka późniejszych zwrotów.

[fve]vimeo 34832856 w=500 h=281[/fve]

Firma Bodymetrics została założona w Londynie przez Suran’a Goonatilake, który obecnie pełni funkcje dyrektora generalnego spółki. Firma z siedziba w Londynie zyskała $7 milionowe finansowanie z czego większość pochodziło od partnera strategicznego, firmy Tal Group.