Amazon, fot. Shutterstock

Amazon, fot. Shutterstock

Amazon rozpoczął rekrutację pracowników w Polsce. Nowe centra logistyczne giganta sprzedaży internetowej pod Wrocławiem i Poznaniem zostaną otwarte we wrześniu i październiku 2014.

Jeszcze w sierpniu Amazon rozpocznie rekrutację na stanowiska produkcyjne w polskich centrach logistycznych. Osoby, które zostaną przyjęte do pracy, będą mogły liczyć na stawkę godzinową w wysokości co najmniej 12,5-13 zł brutto, premie wynoszące do 15 proc. wynagrodzenia oraz prywatną opiekę medyczną i ubezpieczenie na życie.

W ramach przygotowań do uruchomienia nowych centrów, Amazon zatrudni tysiące nowych pracowników – w Bielanach Wrocławskich pod Wrocławiem oraz w Sadach koło Poznania. Oferta pracy w każdej z tych lokalizacji obejmuje zarówno stanowiska liderów zespołów pracowniczych (Team Leaders), jak i stanowiska produkcyjne, związane z pobieraniem, pakowaniem i układaniem towarów. Osoby na tych pozycjach będą zatrudniane na umowy stałe. Rekrutacja na kontrakty na czas określony przed sezonem świątecznym zostanie ogłoszona w późniejszym terminie.

W każdym z centrów logistycznych przyjętych zostało już kilkudziesięciu pracowników na stanowiska kierownicze oraz stanowiska wsparcia, w tym specjaliści z zakresu HR, finansów, IT, utrzymania infrastruktury, inżynierii oraz działalności operacyjnej.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z postępu w budowie naszych obiektów. Zdążymy z ich otwarciem jeszcze przed planowanym wcześniej terminem oraz na czas przed sezonem świątecznym – powiedział Tim Collins, Dyrektor Operacyjny Amazon na Europę.

Każda z dwóch hal budowanych w naszym kraju ma blisko 100 tys. metrów kwadratowych powierzchni, a łączna wartość inwestycji przekracza 100 milionów euro. Oba centra logistyczne są budowane głównie z myślą o obsłudze rynku Niemieckiego.

Amazon rozpoczął swoją działalność w czerwcu 1995 r. Firma nie informuje czy planuje otwarcie sklepu online w Polsce.