Sklep Organique
Sklep Organique

Sieć Organique Kosmetyki Naturalne & SPA w lipcu otworzyła swój 43. sklep, który znajduje się w Silesia City Center w Katowicach. – W tym roku ruszyły również nasze punkty w krakowskim CH Zakopianka oraz Galerii Bronowice, a także w King Cross Marcelin w Poznaniu, Poznań City Center i w Galerii Zielonej w Puławach. Planujemy kolejne otwarcia w centrach handlowych m.in. w Olsztynie (dwie lokalizacje) oraz w Kołobrzegu – mówi portalowi Retailnet Małgorzata Zdziebko-Zięba PR Manager Organique sp. z o.o. sp. k.

– Obecnie w Polsce funkcjonują 43 sklepy Organique, w tym pięć własnych i 38 franczyzowych, a także 6 za granicą. Dotychczas otwieraliśmy sklepy przede wszystkim w dużych miastach, a teraz wchodzimy do mniejszych – dodała Małgorzata Zdziebko-Zięba.

Sieć salonów Organique Kosmetyki Naturalne & SPA działa na zasadach franczyzy i otwiera swoje punkty w galeriach handlowych zlokalizowanych w centrum miasta i przy głównych ulicach handlowych o dużym natężeniu ruchu. Lokale mają powierzchnie o wielkości od 15 do 40 metrów kwadratowych w przypadku salonu umiejscowionego w wydzielonym lokalu handlowym lub powierzchnię od 7 do 12 metrów w przypadku wyspy zlokalizowanej na pasażu galerii handlowej.

Organique sp. z o.o. sp.k. od ponad 10 lat produkuje naturalne, zdrowe i przyjazne środowisku kosmetyki do pielęgnacji ciała i twarzy. Firma powstała 1 czerwca 2000 roku jako jednoosobowa manufaktura. Tomasz Czarski jest pomysłodawcą, właściciel i prezesem.

Od 2004 roku firma zaczęła sprzedaż za granicę – początkowo do Norwegii i Niemiec, dzisiaj kosmetyki Organique znane są również w Grecji, Rumunii, Rosji, Szwecji, Ukrainie, Białorusi, na Węgrzech i we Włoszech.

W 2006 roku firma Organique, jako pierwsza polska firma kosmetyczna, rozpoczęła działalność polegającą na tworzeniu sieci salonów firmowych pod szyldem Organique Kosmetyki Naturalne & SPA, działających na zasadzie franczyzy.

Sklepy marki Organique znajdują się także m.in. w CH Alfa w Białymstoku, galerii Madison w Gdańsku, galerii Echo w Kielcach, Korona Kielce, galerii Kazimierz w Krakowie, centrum handlowym Port Łódź, Manufakturze, czy CHR Lublin Plaza.