Salon Swarovski
Salon Swarovski

Salon Swarovski

Salon z biżuterią marki Swarovski w Centrum Handlowym Arkadia znajduje się obecnie w nowej, bardziej dostępnej i lepiej wyeksponowanej lokalizacji. Nowy butik zajął powierzchnię 38 mkw. Dotychczasowy salon największego na świecie producenta wyrobów ze szlifowanego kryształu działał w Arkadii od końca 2011 roku.

Nowa lokalizacja salonu Swarovski, bardzo blisko ważnego ciągu komunikacyjnego – przy ruchomych schodach oraz w pobliżu głównego wejścia do centrum handlowego, znacznie poprawia jego ekspozycję. W najbliższym sąsiedztwie Swarovskiego znajdzie się m.in. nowopowstający salon biżuterii Apart. Dotychczasowy salon producenta kryształów znajdował się na pierwszej kondygnacji w głębi Arkadii.

Butik został wykonany zgodnie z dotychczasowym konceptem architektonicznym i dekoratorskim marki, Crystal Forest, który opiera się przede wszystkim na grze świateł. Koncept wykorzystuje m.in. szklane gabloty z dużą liczbą luster. Wizytówką salonu jest reprezentacyjny żyrandol wykonany z kryształów Swarovskiego.

– Przeprowadzka salonu Swarovski była dla nas sporym wyzwaniem, nie tylko projektowym i logistycznym, ale także czasowym. Na wszystkie prace mieliśmy nieco ponad 10 dni roboczych. Przy tej realizacji pomocne okazały się nasze wcześniejsze doświadczenie z marką m.in. z realizacji przy ulicy Floriańskiej w Krakowie i czeskiej Pradze – w centrum Nový Smíchov i na Prikope, prestiżowym high-street – mówi Anna Buczak, Senior Architect z ARS Retail+Shopfitting.

Prowadzone już przez piąte pokolenie rodzinne przedsiębiorstwo Swarovski Crystal Business działa obecnie na całym świecie, a jego sieć 2350 sklepów obejmuje obszar 170 krajów. Wraz ze spółkami siostrzanymi Swarovski Optik (producent sprzętu optycznego) oraz Tyrolit (producent narzędzi do szlifowania), firma Swarovski Crystal Business tworzy Grupę Swarovski. Grupa zatrudniała ponad 30 tys. pracowników.