NYC-online-fashion

Problemem wielu kobiet, które pragną podążać za trendami mody, jest konieczność ciągłego kupowania nowych akcesoriów. Produkty czołowych marek są kosztowne, zaś kupowanie tańszych odpowiedników może być źle postrzegane. Jeden z amerykańskich e-sklepów znalazł rozwiązanie tego problemu.

Modne e-commerce

Firma Rent the Runway, która wypożycza ubrania i akcesoria znanych projektantów, uruchomiła nowy program subskrypcji o nazwie “Unlimited”. Teraz klientki e-sklepu zyskają nieograniczony dostęp do akcesoriów, które mogą wypożyczać na dowolny czas w ramach miesięcznego abonamentu (75 dolarów). W ramach usługi można wypożyczać wszystko oprócz sukienek: biżuterię, szale, kapelusze czy torebki.

Jak twierdzi prezes i współzałożycielka Rent the Runway, Jennifer Hyman, „Pomysł polega na stworzeniu rotacyjnej garderoby, dzięki której mamy kontrolę nad tym, jak długo używamy danego przedmiotu.”

rent_the_runway
Internetowa wypożyczalnia luksusowych strojów i akcesoriów uruchamia program subskrypcji

Korzystający z „Unlimited” miłośnicy mody będą mogli dowolnie przebierać w akcesoriach wyższej jakości niże te z oferty sieciówek takich jak Zara czy H&M. Z akcesoriów kupionych w tej klasy sklepach nierzadko można skorzystać zaledwie kilka razy, po czym nadają się do wyrzucenia.

Zamówienie z darmową przesyłką

Program Unlimited daje użytkownikom nieograniczony dostęp do akcesoriów znanych projektantów, takich jak Balenciaga, Elizabeth and James, Helmut Lang, Oscar de la Renta i setki innych. Są to produkty, które w normalnych sklepach kosztują setki albo tysiące dolarów. Najpierw użytkownik wybiera akcesoria, które chce wypożyczyć (maksymalnie mogą to być trzy sztuki). Pożyczać można na czas nieograniczony. Każdy produkt jest ubezpieczony na wypadek zgubienia lub zniszczenia. Akcesoria można zwracać w pakietach albo pojedynczo, wymieniając je na nowe. Zarówno dostawa jak i zwrot są darmowe. Na przesyłkę czeka się 1-2 dni od złożenia zamówienia. Opłatę ponosi się miesięcznie, jednak w każdej chwili można zrezygnować z subskrypcji.

W ofercie Unlimited co tydzień pojawiają się nowości. Jeśli oczekujące w kolejce produkty są niedostępne, styliści dobierają akcesoria jak najbardziej do nich podobne. Zwracane przedmioty są czyszczone i sterylizowane.

Nowy model subskrypcji

Usługa polegająca na miesięcznej subskrypcji jest dla Rent the Runway sposobem na pozyskanie nowych klientów oraz stałego źródła przychodów. Dotychczas biznes opierał się na niskich opłatach za wypożyczenie jednego produktu na jeden miesiąc. Opłata za subskrypcję pobierana jest automatycznie. Nie trzeba jej odnawiać, za to można w każdym momencie z niej zrezygnować. Nie ma kar za opóźnienia zwrotów – akcesoria można odesłać w dowolnym terminie. Jeśli klientowi spodoba się wypożyczony przedmiot, może zdecydować się na kupienie go w promocyjnej cenie

Na razie usługa działa w wersji beta, dostęp do oferty jest więc ograniczony. Ale Rent the Runway stale poszerza grono projektantów, którzy dodają do oferty „Unlimited” nowe akcesoria.

Sklep Rent the Runway został uruchomiony w 2009 roku. Jak donosi magazyn „Fortune„, do tej pory serwis zyskał pięć milionów użytkowników, którzy wypożyczyli sukienki i akcesoria warte łącznie 300 milionów dolarów. Startup zyskał dofinansowanie w wysokości 54,4 milionów dolarów. Jak twierdzi Jennifer Hyman, grupą docelową firmy są klienci, „dla których doświadczenia modowe są ważniejsze od własności”.

[fve]https://www.youtube.com/watch?v=P6D8jT4jwj4[/fve]