Wizualizacja Galerii Metropolia
Wizualizacja Galerii Metropolia

Galeria Metropolia będzie najlepiej skomunikowaną galerią handlową na Pomorzu. Powstająca Pomorska Kolej Metropolitalna, połączenie kolejowe z gdańskim lotniskiem i regionem Kaszub, a także bezpośrednie wejście do galerii z peronów dworca kolejowego SKM, PKP i PKM mają ułatwić klientom dostęp do galerii.

Na temat tej inwestycji rozmawiamy z Bogdanem Górskim, prezesem Przedsiębiorstwa Budowlanego Górski, które realizuje obecnie Galerię Metropolia w Gdańsku.

Czym planuje Pan przyciągnąć nie tylko mieszkańców Trójmiasta, ale także osoby przyjeżdżajace do Galerii Metropolia?

– Osiedle Browar Gdański, które budujemy po drugiej stronie ulicy Kilińskiego, razem z Galerią Metropolia stworzą nową tkankę miasta, łączącą historię z nowoczesnością. Przez wiele lat zaniedbane tereny Browaru otrzymają nowe życie. Trwają już prace renowacyjne, które mają przywrócić dawny blask historycznym budynkom. Oprócz apartamentów i loftów, znajdą się tam również obiekty kulturalne, rekreacyjne oraz wyjątkowa atrakcja tego miejsca – mini browar. Galeria Metropolia to zdecydowanie nie jest kolejne centrum handlowe. Naszym zamysłem było stworzenie zupełnie nowego miejsca na mapie Trójmiejskiej Metropolii. Proszę sobie wyobrazić turystów lub osoby podróżujące służbowo, przylatujące na gdańskie lotnisko. Dzięki Pomorskiej Kolei Metropolitalnej w ciągu kilkunastu minut docierają do Gdańska Wrzeszcza, niemal wprost pod drzwi galerii. A tutaj mają do dyspozycji hotel, pomieszczenia biurowe i sale konferencyjne. W wolnej chwili mogą pójść do kina, zrobić zakupy, odwiedzić siłownię, czy zjeść obiad w jednej z knajpek lub po prostu odpocząć w pobliskim Parku Kuźniczki. I to wszystko bez uciążliwego przemieszczania się i stania w korkach.

Czy w takim razie ostatnie inwestycje w tak spektakularne przedsięwzięcia oznaczają zmianę strategii firmy na przyszłość?

– Niezupełnie. Projekty o których wspominałem wcześniej to nasze sztandarowe przedsięwzięcia, jednak w ofercie mamy jeszcze wiele innych realizacji w Gdańsku, Gdyni i Sopocie. W przyszłości cały czas planujemy się skupiać na typowym budownictwie mieszkaniowym w Trójmieście, czyli na rynku na którym znamy najlepiej.