pizzaportal

Należący do grupy Delivery Hero sklep internetowy PizzaPortal.pl rozpoczął współpracę z siecią franczyzową Da Grasso. Obecnie za pośrednictwem portalu można zamawiać jedzenie z 60 restauracji sieci.

Współpraca z PizzaPortal.pl nie jest obowiązkowa dla wszystkich restauracji sieci Da Grasso, lecz franczyzobiorcy będą do niej zachęcani przez centralę. Jak informuje Lech Kaniuk, prezes PizzaPortal.pl, przed podpisaniem umowy współpraca już istniała, jednak dopiero teraz, po kilku latach negocjacji, została sformalizowana. Od tej pory restauracje, którzy podpiszą umowę z portalem, zyskają lepsze warunki franczyzowe.

Mobilna zachęta

„Da Grasso ma już własny system sprzedaży przez Internet, jednak współpraca z PizzaPortal.pl pomoże im trafić do szerszego grona klientów. Negocjacje z tą siecią trwały niemal od momentu powstania naszego portalu, czyli od 2010 roku, ostatnio udało się je sfinalizować.” – mówi Lech Kaniuk. „PizzaPortal.pl ma aplikacje mobilne, sprzedaje poprzez Samsung Smart TV – myślę, że te dodatkowe kanały dystrybucji były argumentem, który przemówił na korzyść podpisania z nami umowy. Naszą ambicją jest, aby do końca miesiąca współpracowało z nami 200 restauracji sieci Da Grasso.”

Ma je do tego zachęcić preferencyjne pozycjonowanie w wynikach wyszukiwania portalu. Planowane są również wspólne akcje marketingowe, m.in. kupony rabatowe dla klientów PizzaPortal.pl, którzy zdecydują się złożyć zamówienie w pizzeriach Da Grasso. Kupony będą dystrybuowane za pomocą mailingu i na fanpage’u PizzaPortal.pl, a także rozdawane w formie ulotek.

Niedługo nowe funkcje

Dostawa do klienta pozostanie po stronie restauracji. Lech Kaniuk informuje, że w planach jest uruchomienie nowych rozwiązań, jak opcja śledzenia zamówienia na PizzaPortal.

Portal należy do niemieckiej grupy Delivery Hero, która działa na 21 rynkach i planuje dalszą ekspansję. Przeważnie odbywa się to poprzez wykupienie działających już na lokalnych rynkach podmiotów. Niedawno firma zyskała nowego inwestora, który dokapitalizował grupę kwotą 88 milionów dolarów.