Platforma IAI-shop.com wprowadziła nową funkcję o nazwie Extended Sites. Pozwala ona na stworzenie nowych stron sprzedażowych, podpiętych pod system magazynowy sklepu głównego. Dzięki temu można udostępnić opcję sprzedaży oferty mniejszym partnerom.

Funkcja Extended Sites pozwala stworzyć dodatkowe sklepy, przeznaczone dla poszczególnych grup odbiorców i funkcjonujące pod marką poszczególnych partnerów biznesowych. Jak wyjaśnia Paweł Fornalski, prezes IAI-shop.com, działa to podobnie jak zasada dropshippingu, czyli modelu logistycznego, w którym za proces wysyłki odpowiada dostawca. Jest to model przeznaczony dla mniejszych graczy, którym nie opłaca się inwestować w logistykę.

Opcja dla dużych graczy

Usługa Extended Sites jest więc przeznaczona dla dużych sklepów, które chcą zwiększyć sprzedaż udostępniając możliwość sprzedawania swojej oferty mniejszym partnerom. Partnerzy ci nie mogą ingerować w ceny produktu, mają jedynie wpływ na wizualną stronę sklepu. To od dostawcy zależy decyzja, w jakim stopniu partner będzie mógł modyfikować macierzystą wersję strony. Można ją np. całkowicie dostosować do strony internetowej partnera, tak aby wyglądała jak jej integralna część.

„Zaletą tego rozwiązania jest automatyczna integracja ze stanami magazynowymi e-sklepu. Dzięki temu można uruchomić pod osobną domeną mniejszy sklep, bez konieczności ręcznego realizowania zleceń.” – wyjaśnia Paweł Fornalski. „Dodatkowy sklep można utworzyć w panelu. Nowa strona „dziedziczy” sklep macierzysty, można jednak decydować, w jakim stopniu będzie ona jego kopią, a w jakim zostanie zmodyfikowana przez partnera. Ilość pracy, którą należy włożyć w ten proces zależy więc od właściciela.”

Szczegóły ustalają partnerzy

Za każdy nowy sklep płaci się 30 zł. Prowizja od sprzedaży ustalana indywidualnie pomiędzy firmami. Program Extended Sites skierowany jest szczególnie do sprzedawców współpracujących z partnerami, którzy posiadają swój własny serwis, portal, forum, blog itd. i kumulują na nim znaczący ruch użytkowników. Jak czytamy na blogu IAI-shop.com:

Poprzez integrację z takim parterem możesz zaoferować jego użytkownikom sklep internetowy, w którym będą mogli kupić interesujące ich towary nie opuszczając strony partnera. Usługa Extended Sites jest otwarta na współpracę, możesz więc, na podstawie indywidualnych ustaleń z partnerem, udostępnić mu wgląd nie tylko do statystyk sprzedaży, ale do np. edycji zdjęć czy opisów. Dzięki temu Twój partner ma większą kontrolę nad sklepem, który sprzedaje pod jego marką. Ty z kolei możesz zyskać dodatkowe wsparcie przy prowadzeniu sklepu i dostarczaniu klientom wysokiej jakości opisów i wiedzy merytorycznej.