PKP

PKP

PKP SA dołączyła do grona pięciu partnerów merytorycznych Shopping Center Forum 2014. W ramach towarzyszącej SCF konferencji spółka będzie gospodarzem jednego z bloków merytorycznych. Więcej szczegółów na temat Forum znajduje się TUTAJ.

PKP SA obecnie komercjalizuje powierzchnię dworców w wielu miastach Polski. Spółka przygotowuje się też do kolejnych prac na dworcu Warszawa Centralna.

Hala główna warszawskiego dworca zyska nową aranżację, dzięki której powstanie ok. 455 mkw. nowoczesnej powierzchni handlowej. Około 974 mkw. dodatkowej powierzchni spółka zaoferuje najemcom w podziemnej Galerii Północnej i Zachodniej.

Planowany termin zakończenia inwestycji to III kwartał 2015 r. Po modernizacji lokale będą miały wyższy standard. Staną się bardziej przestronne i wyposażone będą we wszystkie niezbędne media: wentylację, klimatyzację, elektryczność, ogrzewanie, wodę i kanalizację. Już teraz Departament Komercjalizacji PKP SA rozpoczyna przygotowania do zagospodarowania powierzchni handlowych.

– W drugiej połowie 2015 roku do dyspozycji pasażerów na Dworcu Centralnym udostępniona zostanie nowa przestrzeń komercyjna. Pojawi się antresola na którą z poziomu „0” będzie można dotrzeć ruchomymi schodami. Znikną szklane kubiki, które zostaną zastąpione lokalami o regularnych kształtach, usytuowanymi przy wejściach na halę główna. Zmiany czekają także nieremontowaną dotychczas galerię zachodnią i część galerii północnej, które wyglądem zostaną dostosowane do nowego standardu rynkowego – mówi dla Retailnet Małgorzata Szychułda, dyrektor Departamentu Komercjalizacji Nieruchomości.

Zmiany czekają także nieremontowaną dotychczas galerię zachodnią i część galerii północnej, które wyglądem zostaną dostosowane do pozostałych galerii podziemnych. Dodatkowo, galeria zachodnia zostanie przeniesiona na druga stronę, co pozwoli na uzyskanie większej przestrzeni w podziemnych korytarzach.

Obecnie na liście najemców znajdują się: kawiarnie, cukiernie, sklepy z artykułami spożywczymi, bary sałatkowe, kanapkowe i inne, salony z prasą i książkami, a także sklepy z kosmetykami, galanterią oraz apteka, kantor, biuro turystyczne, kwiaciarnia, fotograf i kafejki internetowe.

Z kolei na dworcu Katowice Główne pasażerowie mogą już robić zakupy w Carrefour Express. Sklep o powierzchni 68 mkw. oferuje klientom asortyment spożywczy i artykuły typu convenience. Jest to pierwszy sklep sieci Carrefour na terenie dworca. Kolejny zostanie otwarty jeszcze w tym roku na modernizowanym dworcu Opole Główne.

Obecnie wszystkie lokale na dworcu w Katowicach są wynajęte, co pokazuje jak dużym zainteresowaniem wśród najemców cieszy się ten obiekt.

Na największych dworcach pojawia się coraz więcej znanych marek, takich jak McDonald’s, KFC, Starbucks, Empik, Rossmann czy Biedronka.