A.Blikle

A.Blikle

Firma A.Blikle sp. z o.o. zdecydowała się na dynamiczną ekspansję w stolicy. W ostatnim czasie spółka otworzyła 7 nowych cukierni w Warszawie. Pięć z nowych lokalizacji znalazło się w centrach handlowych. Ponadto jedna z dotychczas działających placówek sieci przeszła całkowity remodeling.

– Nowe cukiernie zostały otwarte w CH Złote Tarasy, CH Plac Unii City Shopping, CH Sadyba Best Mall, CH King Cross, CH Atrium Promenada oraz przy ulicy Senatorskiej i na Dworcu Centralnym – mówi w rozmowie z Retailnet Judyta Kiełbowicz z firmy A.Blikle.

– Ponadto cukiernia w Centrum Handlowym Arkadia przeszła całkowity remodeling. Od niedawna klienci mogą zobaczyć nasz nowy wystrój opierający się na znacznie jaśniejszych kolorach niż dotychczas, ale wciąż sprzyjającym poczuciu relaksu w cukierni – dodaje.

Jak ustaliła redakcja Retailnet, spółka planuje dalsze otwarcia placówek jeszcze w tym roku. Znajdą się one nie tylko w Warszawie, ale także w innych miastach Polskie. Będą to otwarcia zarówno w centrach handlowych, jak i przy najbardziej prestiżowych ulicach.

Firma otwiera zarówno lokale, jak i wyspy w centrach handlowych. Obecnie działa 20 punktów sieci tylko w Warszawie. Ponadto marka A.Blikle dostępna jest w Częstochowie, Gliwicach, Katowicach, Kielcach oraz Łodzi. Wyspy handlowe otwierane przez firmę mierzą średnio ok. 10 mkw. Z kolei wielkość lokali wynosi ok. 60 mkw.

Firma A.Blikle sp. z o.o. zachęca do prowadzenia punktów franczyzowych. Wystrój i wyposażenie cukierni, a także jej organizacja i praca sprzedawców muszą spełniać takie same standardy, jakie obowiązują w cukierniach własnych.

Od swojego powstania w 1869 roku do 1992 roku firma A.Blikle posiadała jedną cukiernię (przed II Wojną Światową również kawiarnię) z pracownią na zapleczu zlokalizowaną w historycznej siedzibie przy ul. Nowy Świat 35 w Warszawie. W latach 1990–2008 firma rozwinęła się z jednej cukierni do dziesięciu cukierni własnych, dwóch sklepów delikatesowych i trzech kawiarni-restauracji w Warszawie oraz cukierni w sieci franchisingu. Firma posiada także sklep internetowy.

A.Blikle