Gemini Park Bielsko Biała
Gemini Park Bielsko Biała

Lipiec okazał się być rekordowy dla rozbudowanego Centrum Handlowo-Rozrywkowego Gemini Park Bielsko-Biała, należącego do Gemini Holding – w ciągu miesiąca obiekt odwiedziło ponad 400 tys. klientów.

Mimo niekorzystnych tendencji rynkowych, które pokazują wyraźny spadek footfallu w polskich obiektach handlowych, Centrum Handlowo-Rozrywkowe Gemini Park Bielsko-Biała odnotowało najlepszy w swojej historii wynik – ponad 400 tys. odwiedzin w ciągu jednego miesiąca. Zwiększone zainteresowanie ofertą bielskiego Gemini jest związane z niedawno zakończoną rozbudową centrum i wprowadzoną w związku z nią nową ofertą handlową i strategią marketingową, skierowaną do całych rodzin z dziećmi. Obecnie obiekt posiada ponad 40 tys. mkw. GLA, a grono najemców zwiększyło się do 120 sklepów, z których część zadebiutowała w tym regionie Polski. W tenant mix bielskiego Gemini znajdują się znane marki modowe, dziecięce, obuwnicze, wnętrzarskie czy sportowe, a także szereg punktów usługowych oraz gastronomicznych. Dzięki temu Gemini Park w Bielsku-Białej jest pierwszym obiektem handlowym w regionie, w pełni dostosowanym do potrzeb całych rodzin z dziećmi.

– Już w miesiąc po otwarciu rozbudowanego Gemini Park Bielsko-Biała notowaliśmy wzrost odwiedzalności na poziomie 75 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym. Cieszymy się, że popularność obiektu wciąż rośnie i udaje nam się osiągać kolejne, rekordowe wyniki. Przyczynia się do nich m.in. nowa, stale poszerzana oferta handlowa naszego centrum. Tylko w ostatnich tygodniach otwarty został salon stylizacji paznokci Beauty Concept by OPI, sklep marki Home&You oraz księgarnia Empik, a już we wrześniu swoją działalność rozpocznie największy na Podbeskidziu klub fitness sieci Be Fit. Kompleksową, rodzinną ofertę handlowo-usługową uzupełnia szereg różnorodnych działań marketingowych oraz organizowanych przez nas wydarzeń. Klienci wiedzą, że w bielskim Gemini mogą nie tylko zrobić wszystkie potrzebne zakupy, ale i przyjemnie spędzić czas w rodzinnym gronie – mówi Krzysztof Brączek, dyrektor Centrum Handlowo-Rozrywkowego Gemini Park Bielsko-Biała.

Infrastruktura rozbudowanego obiektu jest również dostosowana do potrzeb całych rodzin, m.in. poprzez specjalnie przystosowane toalety, pokoje dla matki z dzieckiem czy miejsca zabaw oraz rozrywki dla najmłodszych. Kompleksową i bogatą ofertę handlową uzupełnia szereg tematycznych wydarzeń tworzonych z myślą o rodzinnej rozrywce. W każdy pierwszy weekend miesiąca odbywa się Mini Gemini – cykl gier i zabaw, prowadzonych na terenie centrum. Dodatkowo, w miesiącach letnich funkcjonuje specjalnie przygotowana plaża, zlokalizowana na zielonym terenie pomiędzy obiektem a rzeką Białą. Jej ofertę tworzy szereg atrakcji dla każdej grupy wiekowej, m.in. animacje dla dzieci i rodziców, boisko do siatkówki plażowej, w pełni nowoczesny i bezpieczny plac zabaw typu „małpi gaj”, zorbing w basenie i wiele innych.

– Dostrzegamy potencjał oraz specyficzne potrzeby „rodzinnego” klienta. W dzisiejszych czasach centra handlowe pełnią również funkcję rozrywkową oraz miastotwórczą. Łączenie wielu funkcji i aktywności w jednym miejscu to ogromna wygoda. Klienci mogą spędzić u nas cały dzień: zrobić zakupy, a jednocześnie skorzystać z oferty rozrywkowej oraz gastronomicznej. Wiedzą też, że jeśli jest taka potrzeba, mogą bezpiecznie zostawić dziecko pod opieką naszych animatorów, a sami zająć się zakupami. – mówi Anna Dworak, dyrektor ds. marketingu i PR Gemini Park Bielsko-Biała.

– W planach mamy kolejne atrakcje oraz aktywności skierowane do najmłodszych. Część z nich objęta jest również programem lojalnościowym – bawiąc się np. na plaży, dzieci mogą zbierać punkty, które wymienią później na nagrody fundowane przez naszych najemców. To sprawia, że klienci są z nami bardziej związani i jeszcze chętniej wracają – dodała Anna Dworak.

Centrum Handlowo-Rozrywkowe Gemini Park Bielsko-Biała znajduje się w południowej części miasta, pomiędzy trzema najważniejszymi arteriami: Partyzantów, Żywiecką i Bora Komorowskiego. Swoim zasięgiem obejmuje nie tylko całe Podbeskidzie, ale i tereny przygraniczne Czech i Słowacji.

Za wynajem Gemini Park Bielsko-Biała odpowiada GREM Gemini Real Estate Management we współpracy z BOIG Property Consulting oraz Cushman & Wakefield. Firma GREM Gemini Real Estate Management jest jednocześnie zarządcą Centrum.

Obiekt zostanie zaprezentowany podczas Shopping Center Forum 2014 Fall Edition przy stoisku 4.6. Więcej informacji o Forum TUTAJ.