Sklep Pepco
Sklep Pepco

W sierpniu sieć Pepco planuje otworzy kolejne 3 sklepy w Polsce, w tym dwa w centrach handlowych: w Zabrzu (CH Platan, ul. Plac Teatralny 12), w Łodzi (CH Shopin, ul. Brzezińska 292) oraz w Dąbrowie Białostockiej (ul. Tysiąclecia Państwa Polskiego 27)

Ponadto w tym samym czasie dwa sklepy zostaną relokowane i będą to: Pepco w Ostrowie Wlkopolskim przy ul. Wrocławskiej (przeniesione do RP Kaufland przy ul. Wojska Polskiego) oraz Pepco w Nowej Soli przy Placu Wyzwolenia (przeniesione na ul. Chałbińskiego 2 do RP Kaufland).

Obecnie w Polsce działa 515 sklepów marki. Kolejnych 17 sklepów znajduje się w Czechach, a 28 na terenie Słowacji. Zarówno w Czechach, jak i na Słowacji Pepco rozwija swoją sieć w oparciu o obiekty handlowe o różnej powierzchni.

Pepco to samoobsługowe sklepy dyskontowe o powierzchni handlowej ok. 250–350 mkw. Placówki sieci funkcjonują w całej Polsce, głównie w miejscowościach powyżej 10 tys. mieszkańców. Każdego roku spółka planuje otwarcie ok. 70–80 nowych sklepów. Docelowo spółka zamierza otworzyć 600 sklepów w Polsce. Wyłącznym właścicielem wszystkich sklepów pod marką Pepco jest firma Pepco Poland sp. z o.o.

Pepco Poland sp. z o.o. należy do spółki Pepkor Holdings (Proprietary) Limited, jednej z największych kapitałowo firm w RPA. Pepkor działa w segmencie dyskontowej sprzedaży detalicznej od 1965 roku, a obecnie prowadzi działalność w 12 krajach Afryki, Azji i Europy, zarządzając 7 sieciami detalicznymi pod różnymi markami handlowymi (m. in. Pepco, PEP, Ackermans, Best&Less, Dunns, Shoe City, John Craig). Na całym świecie Pepkor posiada ponad 2,8 tys. sklepów oraz zatrudnia 27 tys. pracowników.