tapiture

W dzisiejszych czasach nie ma ucieczki od informacji pochodzących z internetu. Potok treści płynie z mediów społecznościowych, wszelkiego rodzaju portali, ale też platform e-commerce. Startup Tapiture to narzędzie e-commerce dzięki któremu możemy udostępniać jak i otrzymywać wszelkiego rodzaju informacje pochodzące z sieci.

Platforma pozwala użytkownikom zapisywać oznaczone przez nich filmy, zdjęcia, gify czy ścieżki dźwiękowe z wybranych przez siebie stron.

Używanie platformy e-commerce Tapiture

Tapiture to idealne narzędzie do znajdowania treści która odpowiada naszym gustom. Do platformy można zalogować się za pomocą naszego konta na Twitterze lub Facebooku co pozwala w pełni zintegrować nasze konta w mediach społecznościowych z Tapiture. Oczywiście można zalogować się w tradycyjny sposób podając swój adres e-mail.

Po zalogowaniu się do Tapiture możemy wybrać kategorie, które nas interesują takie jak sztuka, książki, samochody, rozrywka, fotografia, nauka, oraz sport. Program Tapiture sam filtruje treści według naszych preferencji. Wybierając zdjęcie lub grafikę, która nas interesuje, natychmiast możemy sprawdzić kto ją udostępnił. Taką osobę firmę lub platformę możemy dodać do listy naszych zainteresowań.

Tapiture sprzedaż internetowa
Przykładowy feed programu Tapiture

W górnej części strony znajduje się pasek nawigacji, który pozwala nam przełączać się pomiędzy zajęciami, gifami, filmami oraz produktami. Mamy także możliwość dodania naszej własnej treści. Wszystko może być udostępnianie przez Facebooka lub Twittera. W ten sposób można również dodawać znajomych oraz poszukiwać osób o podobnych zainteresowaniach. Połączenie treści z portalami społecznościowymi oraz e-commerce to idealny sposób na zwiększenie sprzedaży

Ponad trzy miliony użytkowników

Od momentu nieudostępnienia aplikacji w 2013 roku firma Tapiture zdobyła inwestowanie opiewające na  2,25 miliona dolarów. Głównym inwestorem była firma JUMP Investors.

Obecnie stronę odwiedza ponad 3 miliony użytkowników miesięcznie co przekłada się na ponad 100 milionów wejść na stronę. Serwis stale dodaje nowe, użyteczne funkcje i usługi. „Tapiture bardzo szybko staje się nowoczesnym rozwiązaniem e-commerce dla osób którą lubią udostępniać treść w internecie” – czytamy na stronie firmy.