twitter e-commerce

Od dłuższego czasu specjaliści w dziedzinie social mediów zastanawiają się kiedy Twitter udostępni swoim użytkownikom możliwość robienia zakupów na swoim portalu społecznościowym. Okazuje się że długo nie będziemy musieli czekać. Czujni internauci zdobyli dowody, że Twitter zdecyduje się wprowadzić rozwiązania e-commerce. I to zapewne już wkrótce.

Opcja „płatność i dostawa”

Grupa użytkowników korzystających z aplikacji Twitter na urządzenia Android ostatnio zauważyła w ustawieniach nową zakładkę „płatności i dostawa”. Opcja ta pojawiła się po ostatniej aktualizacji na urządzenia mobilne. Opcja oczywiście była nieaktywna i została momentalnie usunięta. Ale wcześniej kilku użytkowników umieściło w sieci zrzuty ekranowe pokazujące nowe opcje w ich aplikacji. Informacja obiega teraz internet.

Wcześniejsze poszlaki

Nie jest to pierwszy raz, gdy użytkownicy sieci wykryli, że Twitter szykuje nową funkcjonalność lub dodatkowe narzędzie e-commerce. W czerwcu portal Re/Code zaobserwował pojawienie się przycisku “kup teraz” przy niektórych tweetach.

Możliwość dokonania zakupu pojawiła się w tweetach, które przekierowywały na stronę narzędzia e-commerce do udostępniania treści i produktów w sieci – Fancy. Co więcej, portal Re/Code twierdził ze ma dostęp do dokumentów które potwierdzają plany Twittera związane z platformą e-commerce oraz o potencjalnej współpracy portalu społecznościowego z systemem płatności internetowych Stripe.

Testy u wybranych użytkowników

Twitter znany jest z tego, że przeprowadza testy nowych rozwiązań na wybranej grupie użytkowników. W ostatnim czasie, u wybranych użytkowników, na osiach czasu pojawiają się nowe funkcjonalności takie jak polecane kontakty oraz tweety, które zostały polubione przez naszych użytkowników – oba rozwiązania mają ułatwić użytkownikom szukanie nowych znajomych jak i śledzenie działań osób które już obserwujemy. Przed wprowadzeniem usług e-commerce też można się spodziewać tego typu testów.

Jeśli Twitter zdecyduje się na wbudowanie usługi e-commerce do swojego portalu, będzie to prawdopodobnie oznaczać znaczący wzrost przychodów firmy. Niestety, oficjalne komunikaty i plany nie zostały jeszcze ogłoszone.